نقایص قانون نظام صنفی و مصوبه دو دوره ای انتخابات اصناف باید رفع شود | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۱ تیر - ۱۳۹۸  
true
true
نقایص قانون نظام صنفی و مصوبه دو دوره ای انتخابات اصناف باید رفع شود

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران گفت: بررسی نقایص قانون نظام صنفی و مصوبه دو دوره ای شدن حضور اصناف در انتخابات و دیگر موارد از مسائلی هستند که مشکلاتی را برای اصناف به همراه داشته اند و پیگیر حل این موارد هستیم.
رسول جهانگیری در گفت و گو با خبرنگار اصناف ایران افزود: پیگیر مطالبات اصناف کشور هستیم و مسائل را دسته بندی کرده ایم تا بتوانیم مطالبات را در زمینه های مختلف پیگیری کنیم و ایراداتی که در قانون نظام صنفی از گذشته بوده و مباحث ۲ دوره متوالی در انتخابات صنفی و منع اصناف در انتخابات شوراها که باعث تضعیف حقوق و جایگاه اصناف در عرصه شهری و سیاسی شده را دنبال خواهیم کرد.
وی تصریح کرد:جامعه صنفی بزرگترین تشکل مردم نهادکشوراست که کمتر مورد توجه قرار گرفته و نباید مشکلاتی مانند گرانی به نام اصناف تمام شود چرا که که اصناف آخرین حلقه توزیع کشور هستند.
جهانگیری افزود: اصناف باید به جایگاه واقعی خود باز گردند و حذف اصناف از گردونه شورای شهر مساله کمی نیست و این حق را باید برای اصناف قائل می شدند که با شرط حضور اصناف نهایت با استعفاء ۶ ماه و اگر موفق به حضور در شورا نمی شدند از گردونه انتخابات کنار بروند و به موقعیت قبلی کار خود بازگردند.
عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران اظهارکرد: برای حل موضوعات حوزه مجلس نیاز به یک نماینده پارلمانی قوی و توانمند داریم که بتواند با دایره حقوقی هماهنگ باشد و موضوعات مرتبط به اصناف را پیگیری نماید.
وی تاکید کرد: در دیگر موارد نیز از نمایندگان اصناف کمک فکری خواهیم گرفت و موضوعات را با خرد جمعی حل خواهیم کرد و با دید تعامل و همکاری با دولت مسائلی که در قانون نظام صنفی، کسب وکارهای نوین و مباحث مالیاتی داریم را بررسی و راهکار مناسب در نظر خواهیم گرفت./ع/

true
برچسب ها : ,
true
true
true
  1. حسین کاظمی

    با سلام با توجه به اینکه بنده از فعالین جامعه اصناف می باشم این دودوره متوالی قانون خوبیه چرا که هستند افرادی که از زمان خردسالی به اتحادیه اومدن و همچنان مشغول ریاست هستند در حالیکه هرچه در چنته داشته اجرا کرده و فقط جای یک مدیر جوان و تحصیلکرده را که ذوق و شوق پیشرفت و کار را دارد گرفته است باید اجازه داد افراد دیگر علی الخصوص جوانان هم به عرصه بیان وضمنا حذف مدرک تحصیلی از قانون اشتباه محض است چرا که الان با مکانیزه شدن هیت مدیره خرچه قدر هم که سابقه داشته باشد بازم از قافله عقب است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false