افزایش قیمت مواد اولیه صنعت کفش را با چالش همراه کرده است | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۱ تیر - ۱۳۹۸  
true
true
افزایش قیمت مواد اولیه صنعت کفش را با چالش همراه کرده است

رئیس اتحادیه کفاشان دست دوز با اشاره به افزایش دهها برابری قیمت مواد اولیه گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون قیمت مواد اولیه تهیه کفش با افزایش نرخ دلار دهها برابر افزایش داشته و این مساله تولید را با چالش مواجه کرده است.
رسول شجری در گفت وگو با خبرنگار اصناف ایران اظهار کرد: درحال حاضر کمبود مواد اولیه یکی از چالش‌های اصلی این صنف به حساب می‌آید و بیش از ۳۰ قلم جنس، مورد نیاز تولیدکنندگان کفشِ دست دوز با افزایش قیمت همراه بوده و برخی از مواد چسب از آلمان وارد می شود که با افزایش قیمت چندین برابری همراه شده و باعث شده تا قیمت کفش ۵۰ درصد افزایش داشته باشد و این میزان افزایش قیمت کفش تنها درصد کمی از افزایش قیمت مواد اولیه را شامل می شود .
وی تصریح کرد: در راستای کاهش قیمت مواد اولیه روز گذشته با اعضای هیات مدیره های مواد اولیه جلسه داشتیم و خواستیم تا با توجه به کاهش نرخ ارز قیمت مواد اولیه را پایین بیاورند تا صنعت کفش به مشکل برنخورد اما توزیع کنندگان مواد اولیه نیز مطالبات خود را بازگو می‌کنند اما در نهایت قول همکاری دادند.
شجری افزود: از دولت درخواست شده که برای تامین مواد اولیه این صنف تدبیری بیندیشد، چرا که تداوم کمبود مواد اولیه بر افزایش تدریجی قیمت ها اثرگذار است.
وی، با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد افزایش قیمت در این صنف مشاهده می‌شود گفت: امیدواریم نگرانی دراین بخش به حداقل برسد چرا که قدرت خرید مردم به دلیل افزایش قیمت، کم شده است./ع/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false