نشست تخصصی هیات رئیسه اتاق اصناف و روسای اتحادیه های صنفی با شهردار کرج | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۱ تیر - ۱۳۹۸  
true
true
نشست تخصصی هیات رئیسه اتاق اصناف و روسای اتحادیه های صنفی با شهردار کرج

نشست تخصصی هیات رئیسه اتاق اصناف البرز و روسای اتحادیه های صنفی با شهردار کرج ،با هدف طرح و بررسی مسائل و مشکلات اصناف در حوزه شهرداری .
به گزارش خبرنگار اتاق اصناف ایران حمید کریمی رئیس اتاق اصناف مرکز استان البرز در این نشست، گفت : امروز بر کسی پوشیده نیست که کشورمان در نبرد تمام عیار اقتصادی قرار دارد . در چنین شرایطی تمام بخش های های کشور باید در کنار یگدیگر قرار گرفته و با بکار گیری سازو کارهای مقابله ، شرایط را به نفع کشور تغییر دهند .
وی افزود : اصناف بعنوان سربازان خط مقدم این نبرد اقتصادی ،وظیفه ای سنگین تر و حساس تر بر دوش دارند . و مسلم است که برای ایستادگی و مقاومت در برابر جریانات و التهابات مخرب اقتصادی ،نیاز به همراهی و حمایت تمامی دستگاه ها و بخش های دولتی و مردمی دارند.
کریمی با اشاره به تشکیل جلسه مشترک در محل دادگستری کرج و طرح مسائل خاص صنوف در این نشست که چندی پیش برگزار شد ،افزود : طی جلسه مذکور صورت جلسه ای بر اساس اظهارات و خواسته های قانونی اصناف کرج تنظیم شد . همچنین طی همان صورت جلسه از شهرداری کرج خواسته شده است ، ضمن بررسی مجدد موضوع و تحقیق پیرامون مشکلات اصناف کرج ،همکاری لازم و شایسته را با کسبه و بازاریان ، با انگیزه ی کمک به مجموعه بازار و حمایت از سربازان خط مقدم جبهه اقتصادی در دستور کار خود و شهرداری های مناطق قرار دهند .
وی افزود : متاسفانه تا این لحظه ترتیب اثری از سوی شهرداری کرج که گویای همکاری با اصناف باشد ،مشاهده نمی شود . لذا در همین فرصت از شهرداری تقاضا داریم ، رسیدگی به مسائل و مطالبات قانونی اصناف را در اولویت برنامه های خود و مجموعه شهرداری قرار دهند .
وی در ادامه به توانمندی های شهرک صنفی ،صنعتی شیخ آباد اشاره کرد و افزود : در صورت راه اندازی این مجموعه ،تحولی بزرگ و چشمگیر در فعالیت های اقتصادی منطقه ایجاد می شود ،ضمن آنکه بر اساس نظر کارشناسان ، با فعال شدن کارگاه های مجموعه ،امکان اشتغالزایی برای پنج هزار نفر فراهم می شود .
وی افزود : تجمیع اتحادیه های صنفی در برج اصناف که منجبر به کاهش ترافیک شهری و صرفه جویی در انرژی خواهد شد ،از جمله برنامه ها و امکانات مجموعه صنفی صنعتی شیخ آباد است که اجرای آن به همکاری و حمایت همه جانبه شهرداری کرج نیاز دارد .
وی در ادامه به برخورد های سلیقه ای و خارج از چارچوب قانونی برخی از مدیران مناطق شهرداری در دریافت عوارض تابلو ،حق افتتاحیه ،جابجایی واحد صنفی ،عوارض صنفی و …اشاره کرد و افزود : اصناف هم مانند دیگر بخش های جامعه از خدمات شهری استفاده می کنند و باید بر اساس قانون نسبت به پرداخت عوارض اقدام کنند . اما تصمیم گیری های سلیقه ای و خارج از ضوابط در اخذ مبالغ هنگفت و تحت عنوان عوارض شهرداری ،از سوی هیچ کس پذیرفته نیست و اتاق اصناف بعنوان بزرگترین مرجع رسیدگی به مطالبات جامعه صنفی ، بار دیگر از شهردار کرج درخواست بررسی موضوع فوق و دستور مغتضی به مدیران مناطق شهرداری را دارد .
کریمی درادامه به رواج پدیده دستفروشی در کرج اشاره کرد و خواستار پیگیری و اجرای طرح های ساماندهی دستفروشان شد.
در ادامه این نشست نیزتنی چنداز روسای اتحادیه ها در خصوص مسائل و معضلات اصناف شامل ،نصب تابلو های مطلقا ممنوع در خیابان های اصلی شهر ،کمبود پارکینگ های عمومی ، محاسبه قیمت منطقه ای عوارض ،مشکلات فروشندگان ضایعات و آهن آلات ، مشکلات خاص میدان بزرگ بار فروشان مطالبی را بیان کرده و خواستار رسیدگی به آنها شدند .
کمالی زاده شهردار کرج نیز در ادامه این نشست ، گفت : خانواده اصناف بعنوان بزرگ ترین تشکل غیر دولتی کشور ،نقش تعیین کننده و ارزشمندی در به حرکت درآوردن چرخ های اقتصادی کشور بر عهده دارند . لذا همکاری با این بخش بزرگ ،زمینه ساز رونق اقتصادی ،افزایش امنیت اجتماعی و اتحاد ملی خواهد بود .
وی افزود : شهرداری کرج نیز بعنوان یک نهاد خدمت گزار وظیفه خود می داند تا موانع موجود را از سر راه اصناف برداشته وفضای بازار را جهت فعالیت های امن و سالم اقتصادی هموار سازد .
وی ضمن تایید برخی مشکلات در مناطق شهرداری کرج ،آمادکی کامل خود و مجموعه شهرداری را جهت بررسی دقیق مشکلات و رسیدگی به آنها اعلام کرد .
وی در خصوص نحوه ی محاسبه و دریافت عوارض صنفی گفت : برخی از فعالان صنفی اطلاعات دقیقی در خصوص قوانین مربوط به این حوزه ندارند و در هنگام محاسبه عوارض دچار شبهه می شوند . برای برطرف شدن ابهامات و توجیح کامل در رابطه با محاسبه عوارض منطقه ای ،آمادگی داریم با همکاری اتاق اصناف و اتحادی های صنفی ، نسبت به برگزاری کلاسهای آموزشی توجیهی برای تمامی فعالان اقدام کنیم .
وی همچنین از طرح تجمیع اتحادیه های صنفی و ساخت برج اصناف استقبال کرد و اجرای این طرح را یکی ازاقدامات موثر و کارآمد برای شهر و شهروندان توصیف کرد ./ل

true
برچسب ها : , ,
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false