فروشگاه‌های زنجیره‌ای متخلف در ورامین پلمب می‌شوند | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۰ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
true
true
فروشگاه‌های زنجیره‌ای متخلف در ورامین پلمب می‌شوند

ابوطالب شیرکوند در نشست هماهنگی به‌منظور سامان‌دهی فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهرستان ورامین بیان کرد: فروشگاه‌های زنجیره‌ای در شهرهای زیر ۵۰۰ هزار نفر جمعیت باید در سطح ۷۵۰ متر و دارای پارکینگ باشند که هیچ‌یک از فروشگاه‌های ورامین این ویژگی را ندارند.
وی با تأکید بر اهمیت وجود پارکینگ از نظر ترافیکی برای فروشگاه‌ها، گفت: فروشگاه‌های زنجیره‌ای طبق قانون موظف به ایجاد پارکینگ مناسب و رعایت ساعت فعالیت در شب هستند و در این زمینه اخطار پلمب از سوی اماکن به اکثر فروشگاه‌ها اعلام شده است.
نماینده استان تهران در اتاق اصناف ایران با بیان این‌که اتاق اصناف قصد برخورد قهری ندارد، افزود: اتاق اصناف می‌توانست براساس اخطارهای مکرر اداره اماکن نسبت به پلمب فروشگاه‌های زنجیره‌ای اقدام کند اما با تشکیل این نشست، به دنبال حل مشکلات با تعامل و گفتگو است.
وی با بیان این‌که طبق قانون، تأسیس فروشگاه زنجیره‌ای باید با موافقت هیئت رئیسه اتاق اصناف و اداره صنعت، معدن و تجارت باشد، افزود: نظارت بر فروشگاه‌های زنجیره‌ای بر عهده اتاق اصناف است و فروشگاه‌ها موظف به ارسال مجوزهای خود به این اتاق هستند.
شیرکوند با اشاره به اینکه ساعت فعالیت فروشگاه‌ها نیز براساس قانون و توسط این اتاق تعیین می‌شود، افزود: فروشگاه‌ها باید ۹ شب تعطیل باشند و این در حالی است که برخی فروشگاه‌ها تا ۱۱ شب نیز فعالیت دارند.
وی ضمن اشاره به این‌که با احداث هر فروشگاه، ۱۰۰ مغازه‌دار خرد از رده خارج می‌شوند، افزود: ورامین از فروشگاه‌های زنجیره‌ای اشباع شده و در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان مقرر شده که دیگر مجوزی برای احداث فروشگاه زنجیره‌ای در این شهرستان صادر نشود.
رئیس اتاق اصناف شهرستان ورامین به بروز برخی تخلفات آشکار در فروشگاه‌های زنجیره‌ای اشاره کرد و گفت: در گشت‌های مشترک با ادارات صمت، اماکن، بهداشت و دامپزشکی تخلفات محرزی به ویژه در بحث اختلاف قیمت درج شده روی کالا و قیمت فاکتور و هم‌چنین عدم محاسبه تخفیفات مشاهده شد که تذکرات جدی به فروشگاه‌ها داده شد.
وی افزود: بیشترین اعتراضات به اتاق اصناف مربوط به فروشگاه‌های زنجیره‌ای در زمینه دست‌کاری قیمت‌ها و فروش اجباری برخی محصولات است.
شیرکوند با تأکید بر ضرورت حفظ شأن مشتریان در فروشگاه‌های زنجیره‌ای، گفت: برخی از فروشندگان فروشگاه‌های زنجیره‌ای برخورد خوبی با مشتریان ندارند و اتاق اصناف به عنوان متولی اصلی این حوزه با چنین مواردی به صورت جدی و قاطعانه برخورد خواهد کرد.

منبع مهر

true
برچسب ها : , ,
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false