ظرف 2سال میهمانپذیران منطقه11 را نوسازی می کنیم | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۳۱ شهریور - ۱۳۹۸  
true
true
ظرف ۲سال میهمانپذیران منطقه۱۱ را نوسازی می کنیم

محمدزاده به خبرنگار اتاق اصناف ایران گفت:براساس طرح پیشنهادی اتحادیه به شهرداری ، در صورت حمایت لازم ظرف ۲سال میهمانپذیران منطقه۱۱ رامنتقل ونوسازی می کنیم.

شاهرخ محمدزاده با بیان این مطلب گفت:شهرداری اعلام کرده است که مهمانپذیران میدان راه آهن در طرح شهرداری قرار دارندو براین اساس اتحادیه پیشنهاد داده است که در ازای دریافت زمین وتسهیلاتی مثل انشعابات لوله کشی آب وگاز ؛ظرف مدت ۲سال با هزینه شخصی ضمن نوسازی این واحدها در راستای ارایه خدمات بهینه وکیفی به مسافران ، شهرداری نیز موفق به انجام طرحهای شهری خود شود.
وی با اشاره به فعالیت ۱۸۰ واحدصنفی با جواز تحت پوشش اتحادیه صنف میهمانپذیران استان تهران ادامه داد:در جهت ساماندهی واحدهای غیر مجاز وبا توجه به ماطرات فعالیت این واحدها در جامعه ، مراحل شناسایی ومعرفی واحدهای غیر مجاز به مراجع ذیربط انجام شده است.
اواضافه کرد: برخی ازاین واحدهای غیر مجاز با توجه به برخی از معافیتهایی که وجود دارد اقدام به فعالیت با دریافت مجوز خوابگاه دانشجویی از دیگر مراجع می کنند وتحت پوشش این مجوز به سرویس دهی به همه اقشار می کنند.
محمدزاده بابیان اینکه این واحدها تحت پوشش خوابگاه دانشجویی از نظارتهایی تخصصی وبازرسیهای اتحادیه به دور هستند، ادامه داد:این واحدها براساس مجوز خود تنها می بایست اقدام به پذیرش دانشجو کنند اما متاسفانه از تمامی اقشار در این خوابگاهها دیده می شود، ضمنا تن به نظارتها وبازرسیهای اتحادیه در خصوص شرایط دارنده مجوز ،مباشر ودیگر کارکنان نمی دهند که مخاطرات فراوانی را در این ارتباط می توان پیش بینی کرد.
این فعال صنفی با بیان اینکه پروسه دقیق وتخصصی در صدور جواز کسب اعضای تحت پوشش اتحادیه داریم ، از فعالیت اعضا در ۳رسته میهمانپذیر ،اقامتگاه و زائرسرا خبر داد.
وی در خصوص نرخهای اعضای تحت پوشش اتحادیه اظهار داشت: این نرخها با پیشنهاد اتحادیه وبررسی واعلام سازمان میراث فرهنگی وگردشگری تعیین می شود.
وی با انتقاد از عدم افزایش نرخها در طول۲سال گذشته علیرغم افزایش تورم وافزایش شدید نرخ ها مثل حقوق کارگر،هزینه های انرژی و اقلام بهداشتی و مصرفی واحدهای تحت پوشش ،افزود: این مشکلات برای فعالیت اعضای این اتحادیه که نقش مهمی در ارایه سرویس وخدمت رسانی به مسافران، کارگران فصلی وافراد شهرستانی که توان پرداخت هزینه اقامت در هتلها دارا ندارند؛ایفا می کنند،سختیهای بسیاری ایجاد کرده وبسیاری از اعضا از این صنف خارج شده اند.
رئیس اتحادیه میهمانپذیران استان تهران در مورد شرایط در یافت جواز کسب توضیح داد:دارا بودن ۲۵۰تا۳۰۰متر متراژ،دارا بودن حداقل۱۰اتاق وعدم فعالیت در کوچه های کمتراز۶متر وبن بست از شرایط عمومی اعطای مجوز می باشد.
شاهرخ محمدزاده در توصیه ای به مردم از آنها خواست در جهت حفظ امنیت ، آسیش وبهداشت از مراجعه واقامت در واحدهای فاقد جواز کسب خودداری کنند.
وی با اشاره به فعالیت حدود ۲هزار و۵۰۰نفر در مجموعه اعضای تحت پوشش اتحادیه افزود: در شرایطی که دولت به طرحهای اشتغالزایی وکارآفرینی تسهیلات مختلفی ارائه می کند ،اصناف که بدون هیچ هزینه ای برای دولت اقدام به اشتغالزایی وکاهش بیکاری در جامعه می کنند دارای انواع مشکلات وسختیها در سایه نبود حمایت دولت هستند، این میزان نیروی شاغل تحت پوشش اعضای صنف میهمانپذر در تهران را شاید دو کارخانه خودروسازی بزرگ نیز نداشته باشند.
اوادامه داد:در این شرایط سخت اقتصادی علاوه براینکه نبود تسهیلات بانکی ارزان قیمت وتسهیلاتی که در زمینه مصارف انرژی شاهد نیستیم،واحدهای تحت پوشش اتحادیه با شرایط نابسامانی در حوزه مالیات روبرو هستند ؛در حالی که براساس قانون از معافیت ۵۰درصدی مالیات برخوردار هستند ولی با انواع کاغذ بازی وبروکراسی اداری مبالغ سنگینی به عنوان مالیات از ایشان اخذ می شود./ ل

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false