واقعی شدن نرخ ارز را مدیریت نکردیم | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۷ مرداد - ۱۳۹۸  
true
true
واقعی شدن نرخ ارز را مدیریت نکردیم

رئیس اتاق اصناف مشهد گفت: اتفاق واقعی شدن نرخ ارز علی رغم آسیب‌هایی که داشت می توانست به رشد تولید کمک کند. اما عدم مدیریت ارز تبعات سختی را به دنبال داشت.
محمود بنانژاد در گفت وگو با خبرنگار اصناف ایران افزود: کاهش ارزش پول برای توجیه پذیری فعالیت‌های اقتصادی، تاکتیکی است که می تواند به رشد اقتصادی تبدیل شود، مثال آن دعوای امروز چین و امریکاست. که ترامپ می گوید چین با کاهش ارزش پول ملی اش بازار داخلی ما را قبضه کرده است.
وی تاکید کرد: در کشورهای همسایه علی رغم این که ظرفیت‌های گردشگری با ایران قابل مقایسه نیست، روی گردشگری تمرکز کرده اند. برای مثال در همین شهر خجند دومین شهر بزرگ تاجیکستان تلاش زیادی کرده اند تا حتی شاعران و اندیشمندان ما را با نام خودشان نشان بدهند. از حافظ گرفته تا کمال تبریزی را «حافظ خجندی» و «کمال خجندی» می‌نامند.
بنانژاد ادامه داد: کوزه ای را از خاک ارامگاه کمال تبریزی پرکرده اند، یک باغ ۴هکتاری سرسبز ایجاد کرده اند. خانه و موزه ای را برای او بازسازی و ایجاد کرده اند و گروه‌هایی را برای اجرای مراسم سنتی و آیینی شکل داده اند. این یعنی با یک کوزه از خاک شاعران ما یک مقصد گردشگری ایجاد شده است. در حالی که ما در ایران فردوسی، حافظ، سعدی و هزاران شاعر بزرگ دیگر را داریم که نتوانسته ایم از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم.
وی تاکید کرد: این روزها ما برای رونق گردشگری نیاز داریم که همه حلقه‌های مفقوده را به هم پیوند بزنیم. کسی که در این زمینه تلاش می کند و شجاعت به خرج می دهد برای ما قابل تقدیر است. از تولید و اصناف گرفته تا دیگر بخش‌ها وظیفه دارند که هر کدام به عنوان یک شهروند و فعال اقتصادی برای رونق گردشگری تلاش کنند./ع/

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false