لزوم اصلاح قانون نظام صنفی | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲ خرداد - ۱۳۹۸  
true
true
لزوم اصلاح قانون نظام صنفی


نبود سقف وحدود صنفی تاثیر منفی بر بازار ورونق فعالیت صنوف دارد

شعبان محمد علیزاده نماینده اتاق اصناف ایران در مازندران با بیان مطلب گفت:این مشکل در شهرستانهای کوچک بسیار نمود بیشتری دارد و باید در اصلاحیه قانون نظام مجددا احیا شوند.
وی درگفتگو با خبرنگار اتاق اصناف ایران با بیان اینکه در بخش مالیات تعامل خوبی با دارایی داریم، ادامه داد: البته باتوجه به مشکلات و رکود بازاروکاهش رونق؛ انتظار داریم مالیات عملکرد اصناف نسبت به گذشته کاهش یابد نه اینکه با افزایش روبرو شود.
علیزاده کارتخوانها را مشکل دیگری برای اصناف خواند وادامه داد: کارکرد کارتخوانها از رئوس تعیین مالیات عملکرد صنوف می باشد وبه عنوان فروش قطعی لحاظ می شود؛ اما به عنوان مثال خصوصا در شهرستانهای کوچک بخشی از این کارکرد به دریافت پول نقد توسط مشتریان مربوط شده و ارتباطی به کسب درامد وفروش در یک واحد صنفی ندارد؛ براین اساس این مشکل می تواند به محدود شدن مبادلات مالی با کارتخوانها و گسترش استفاده از پول نقد منجر شود.
این فعال صنفی با اشاره به مالیات برارزش افزوده ادامه داد: دریافت چندباره این مالیات یک مشکل است واجرای به لحاظ مشخص نبودن مشمول پرداخت آن در سیستم تولید وتوزیع، دارای ابهام است؛ به طوری که حتی برای میزان مالیاتی نیز در این خصوص دارای ابهام هستند.
نماینده اتاق اصناف ایران از رکود ونبود نقدینگی در بازار خبر داد و اظهار داشت:وضعیت تامین کالا مناسب نیست و کارخانجات وشرکتهای پخش با عرضه کالا با نرخ بالاتر از نرخ قانونی وثبت شده برروی کالا به واحدهای صنفی باعث افزایش قیمتها در بازار می شوند.
رئیس اتاق اصناف سیمرغ با اشاره به فعالیت ۹۰۰ واحد صنفی با جواز در این شهرستان از کمبود بودجه و امکانات مالی واحد بازرسی اصناف خبر داد.
او ادامه داد:تسهیلات ارزان قیمت بانکی برای جبران کمبود نقدینگی اصناف خصوصا صنوف تولیدی، فعالیت روزافزون فروشگاه های زنجیره ای در شهرستانهای کوچک و عدم امکان رقابت برابر واحدهای صنفی کوچک با این واحدها از دیگر مشکلات صنوف است./ ل

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false