واحد صنفی غیرمجاز نداریم/دربازرسی ونظارت بازار با مشکل بودجه روبرو هستیم | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۱ تیر - ۱۳۹۸  
true
true
واحد صنفی غیرمجاز نداریم/دربازرسی ونظارت بازار با مشکل بودجه روبرو هستیم

عملکرد اتاق اصناف تنگستان در برخورد با واحدهای صنفی غیر مجاز ،در سطح کشور از برترینها است.
محمد جعفری بابیان این مطلب ،از فعالیت ۳هزار و۵۰۰ واحد صنفی مجاز در این شهرستان خبر داد وگفت:با توجه به عملکرد مطلوب واحدبازرسی اتاق اصناف ،در شهرستان تنگستان واحد صنفی بدون پروانه کسب فعالیت ندارد که در مقایسه با سایر نقاط کشور ؛این عملکرد بسیار مطلوب است.
وی افزود:متاسفانه کمبود بودجه وامکانات به شدت ما را در نظارت بربازار وعملکرد واحدهای صنفی دچار مشکل کرده است،بالغ بر۲سال است هیچ کمکی در این خصوص در اختیار ما قرار داده نشده است.
نماینده اتاق اصناف ایران در بوشهر اضافه کرد: قرار بود مبالغی از محل جرایم تخلفات صنفی ومالیات عملکرد صنوف در اختیار اتاقهای اصنناف قرار داده شود ولی متاسفانه این موارد هنوز اجرایی نشده است که خواستار رسیدگی مسئولین امر به این موضوع هستیم.
وی در خصوص وضعیت بازار شهرستان تنگستان هم توضیح داد:بازار از نظر موجودی کالا شرایط مناسبی دارد هرچند که در خصوص برخی کالاها مثل روغن نباتی ولوازم بهداشتی ونیز نوسان قیمتها مشکلاتی وجود دارد.
وی ادامه داد:با توجه نبودتولیدکننده وکارخانجات در تنگستان واحدهای صنفی مجبور به تامین کالاهای مورد نیاز بازار از استانها وشهرستانهای همجوار هستند که این امر در کنار هزینه های حمل ونقل وعملکرد واسطه ها باعث افزایش نرخها می گردد،که این امر باعث نارضایتی مردم ونوسان قیمتها در بازار است.
جعفری با بیان اینکه اصناف در این خصوص مقصر نیستند اضافه کرد:برخی کارخانجات کالا را با نرخی بالاتر از نخ ثبت شده وقانونی به واحدهای صنفی عرضه می کنند وصنوف نیز برای تامین نیاز بازار وپاسخگویی به خریداران مجبور به خرید وعرضه کالا با سود مصوب وقانونی خود هستند، که این عملکرد کارخانجات از عوامل افزایش قیمتها در بازار ونارضایتی مشتریان است.
این فعال صنفی با انتقاد از عدم اجرای صحیح قانون مالیات برارزش افزوده که باعث افزایش روند تعطیلی صنوف مشمول از جمله طلافروشان، املاک ونمایشگاه های اتومبیل شده است؛ اضافه کرد: متاسفانهمالیات ارزش افزوده به صورت علی الراس وبدون توجه به واقعیت عملکرد وسود وزیان اصناف تعیین ودریافت می شود،همچنین مالیات عملکرد هم براساس رکود بازار وکسب وکار واحدهای صنفی دریافت می شود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false