اتاقهای اصناف با مشکلات جدی در گردش مالی خود روبرو هستند | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۱ تیر - ۱۳۹۸  
true
true
اتاقهای اصناف با مشکلات جدی در گردش مالی خود روبرو هستند

نماینده اتاق اصناف ایران در زنجان وضعیت اتاقهای اصناف خصوصا در مناطق دور و کم برخوردار، از نظر مالی را بسیار مشکل دار عنوان کرد.
بهروز کرمی به خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران با بیان این مطلب گفت: بسیاری از اتاقهای اصناف بخصوص در شهرستانهای دور و کم برخوردار از نظر مالی در شرایط وخیمی به سر می برند که البته این شرایط برگرفته از ضعف مالی اتحادیه ها واحدهای صنفی تحت پوشش براساس شرایط رکود بازار وعدم رونق کسب و کار است.
وی به مشکلات مالیاتی صنوف اشاره کرد وافزود:برخورد یکسان دارایی با صنوف در خصوص مالیات عملکرد ومالیات برارزش افزوده،در شهرها مناطق بزرگ وبرخوردار با شهرستانهای کوچک ومحروم جای سوال دارد.
اوادامه داد: باید در تعیین و دریافت مالیات از واحدهای صنفی شرایط رکود بازار و رونق کسب وکار و شرایط مالی صنوف هر منطقه جداگانه لحاظ شود، ضمن اینکه مالیات برارزش افزوده نیز در شهرستانهای کوچک بستر سازی نشده است.
نماینده اتاق اصناف ایران درخرمدره قوانین دست و پاگیر و بوروکراسی اداری را از موانع مهم در ساماندهی واحدهای بدون جواز کسب عنوان کرد و ادامه داد: البته وضعیت کسب وکار ومعیشتی بسیاری از واحدهای صنفی به قدری وخیم است که در مواردی به لحاظ ملاحظات اقتصادی خانواده فرد صنفی مورد نظر؛ ازپلمب واحد بدون جواز خودداری می شود.
کرمی با اشاره به وضعیت جوی منطقه زنجان وخرمدره، خواستار رعایت واحدهای صنفی منطقه از نظر هزینه انرزی مصرفی توسط سازمانهای ذیربط شد.
وی از دخالت نهادهای موازی در امر تنظیم بازار انتقاد کرد و اظهار داشت:در گذشته در امر تنظیم بازار به سازمان صنعت معدن وتجارت به عنوان نهاد بالادستی روبرو بودیم اما هم اکنون حضور دیگر سازمانها همچون جهاد کشاورزی شاهد هستیم و یا دارایی که در تعیین ودریافت مالیات واحدهایی که در امر توزیع کالاهای تنظیم بازاری ، حضور دارند؛ طوری عمل می کند که بسیاری از این واحدها دیگر تمایلی به حضور در این حوزه و دیگر طرحهای ارائه خدمات صنفی به مردم و مصرف کنندگان را ندارند.
بهروز کرمی در پایان از فعالیت بالغ بر ۴ هزار واحد صنفی باجواز در زنجان خبر داد. / ل

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false