تصمیمات مناسبی برای رفع مشکلات صنوف گرفته شد | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۸ خرداد - ۱۳۹۸  
true
true
تصمیمات مناسبی برای رفع مشکلات صنوف گرفته شد

رییس اتاق اصناف مرکز استان آذربایجان غربی از طرح وپیگیری مشکلات صنوف در جریان سفر علی فاضلی به این استان خبر داد.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران اصغر طاهری پور با اشاره به سفر رییس اتاق اصناف ایران به استان آذربایجان غربی،اظهار داشت: در جریان این سفر مسایل ومشکلات صنوف استان مطرح وتصمیمات خوبی در راستای پیگیری وحل این مشکلات اخذ شد.
وی با ابراز رضایت از نتایج این سفر ، اضافه کرد: با پیگیری رییس اتاق اصناف ایران مقرر شد طی ۲هفته آینده معاونان سازمان امور مالیاتی ودبیر کل اتاق اصناف ایران در جهت پیگیری حل مشکلات ومسایل طرح شده در این سفر به استان سفر کنند.
او در خصوص مهمترین مشکلات صنوف استان نیز اظهار داشت:طرح تقسیم وجوه اخذ شده از صدور وتمدید پروانه کسب وجمع آوری این وجوه در سامانه ، الزامی شدن استعلام از اداره دارایی در هنگام تمدید پروانه کسب، بالا بودن پایه مالیاتی،عدم اجرای صحیح قانون مالیات برارزش افزوده،عدم توجه به رکود بازاد ومشکلات صنوف در اخذ مالیات، مشکلات اتحادیه ها در صدور پروانه کسب واحدهای صنفی فعال در مجتمع های صنفی از جمله مهمترین مسایل ومشکلات مطرح شده اصناف در دیدار هیات رییسه وروسای اتحادیه ها در دیدار با رییس اتاق اصناف ایران بود.
نماینده اتاق اصناف ایران ادامه داد: از اعتراضات صنوف جمع آوری مبالغ اخذ شده در ازای صدور پروانه کسب ،سهم اتحادیه واتاق اصناف؛ در یک سامانه تحت نظارت مرکزامور اصناف است که باعث ایجاد مشکلاتی برای اتحادیه ها واتاق اصناف است.
وی از الزامی شدن استعلام اداره دارایی در زمان تمدید پروانه کسب انتقاد کرد وادامه داد: قبلا درهنگام تمدید پروانه کسب تنها با ارایه مدارکی مبنی بر تشکیل پرونده وارایه اظهارنامه در اداره دارایی، مراحل اداری تمدید انجام می شد ولی در حال حاضر والزامی شدن استعلام؛اداره دارایی در حالی که هنوز میزان مالیات قطعی نشده،دارایی خواستار پرداخت تمامی مالیات مودی به صورت نقد می شود.
طاهری پور با انتقاد ازعدم اجرای صحیح مالیات برارزش افزوده منطبق بر قوانین اضافه کرد:مسئولان در پاسخ ما استناد به پرداخت این مالیات در سایر کشورها دارند درحالی که از خدماتی که در کشورهای دیگر در ازای پرداخت این مالیات به صنوف داده می شود ودر ایران خبری از آنها نیست، سخنی نمی گویند،هنوز زیر ساختهای لازم برای اجرای صحیح این قانون در کشور فراهم نیست.
نماینده اتاق اصناف ایران در آذربایجان غربی به ضعفهای قانون نظام صنفی اشاره کرد واظهار داشت:مهمترین مشکل این قانون در حال حاضر محدودیت بیش از دو دوره متوالی وسه دوره متناوب عضویت اصناف است، این محدودیت برای هیچ کدام از تشکلها وجود ندارد وتنها بر ای تضعیف جامعه صنفی کشور مصوب شده است.
این فعال صنفی صنف طلا وجواهر را بزرگترین متضرر عدم اجرای صحیح قانون مالیات رارزش افزوده عنوان کرد وگفت:در دریافت مالیات از اصناف باید به شرایط سخت اقتصادی ورکود حاکم بر بازار توجه شود.
وی افزود:ماهیت وساختار اتحادیه ها واتاقهای اصناف به شکلی است که مدیران صنفی بعد از ۲الی ۳دوره تجارب لازم وذیقیمتی برای اداره وتعالی عملکرد مجموعه های تحت پوشش خود به دست می آورند.
او از عدم امکان صدور جواز کسب برای واحدهای صنفی فعال در مجتمعهای صنفی به دلیل مخالفت اماکن براساس نبود پارکینگ این مجتمع خبر داد.
اصغر طاهری پور در پایان از فعالیت ۴۰ هزار واحد صنفی در ارومیه با جواز کسب خبر داد.

true
برچسب ها : , ,
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false