یک هزار و ۸۰۰ فقره پروانه کسب در استان مرکزی باطل شده است | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۷ مرداد - ۱۳۹۸  
true
true
یک هزار و ۸۰۰ فقره پروانه کسب در استان مرکزی باطل شده است

رئیس اتاق اصناف استان مرکزی گفت: طی شش ماه نخست سال جاری در استان مرکزی پنج هزار و ۳۰۲ فقره پروانه کسب صادر و یک هزار و ۸۰۰ پروانه کسب نیز باطل شده است.
جمشید زند در گفت وگو با خبرنگارپایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران از برگزاری چهارمین نشست سال جاری شورای اطلاع رسانی استان مرکزی در اراک خبر داد و افزود: اصناف به عنوان بازوان انقلاب و به عنوان رابط بین دولت و ملت در همه ادوار نقش‌ آفرین بوده و هم اکنون نیز هستند.
رئیس اتاق اصناف استان مرکزی با اشاره به اینکه اصناف در چهار بخش تولیدی، توزیعی، خدماتی و خدمات فنی فعالیت دارند، افزود: هم اکنون ۵۲ هزار و ۵۰۰ واحد صنفی در استان مرکزی فعال هستند که از این رقم ۲۳ هزار و ۶۳۸ واحد صنفی مربوط به شهرستان اراک است.
زند خاطرنشان کرد: ۱۰ هزار واحد تولیدی، ۱۰ هزار واحد خدماتی، ۲۵ هزار واحد توزیعی و هشت هزار و ۵۰۰ واحد خدماتی در استان مرکزی مشغول به فعالیت هستند.
وی با بیان اینکه نظارت بر اتحادیه ها و اصناف، تنظیم برنامه های اصناف، هدایت و حمایت اصناف از جمله وظایف اتاق اصناف است، تصریح کرد: در استان مرکزی ۱۲ اتاق اصناف و ۱۸۲ اتحادیه صنفی فعال هستند که از این تعداد اتحادیه های صنفی، ۴۰ اتحادیه مربوط به اراک است.
زند بیان داشت: همچنین طی شش ماهه سال جاری ۱۶ هزار و ۸۹۰ مورد بازرسی از اصناف در استان انجام شده که در این ارتباط یک هزار و ۵۰۴ فقره پرونده تشکیل شده و یک هزار و ۷۶۲ مورد تخلف ثبت شده و ۴۵۰ واحد صنفی متخلف نیز پلمپ شده است.
رئیس اتاق اصناف استان مرکزی عدم درج قیمت را بیشترین تخلف در اصناف استان مرکزی عنوان کرد و ادامه داد: از ۹۴۳ مورد شکایت مردمی که در استان طی سال جاری ثبت شده، ۴۰۹ مورد با رضایت شاکی مختومه شده است./ع/

true
برچسب ها : , ,
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false