علی فاضلی در جمع اصناف و بازاریان آذربایجان غربی | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۸ خرداد - ۱۳۹۸  
true
true
علی فاضلی در جمع اصناف و بازاریان آذربایجان غربی

علی فاضلی در اجلاس عمومی اتاق اصناف با اشاره به اینکه کشورهای توسعه یافته از طریق بنگاه‌های کوچک و متوسط به رشد اقتصادی دست یافته‌اند در حالی که در ایران به این بنگاه‌ها توجه نمی‌شود، اظهار کرد: از ۳۷۰ خوشه اقتصادی ایران ۷۰ درصد آن در حوزه اصناف است و سه ویژگی اشتغال آسان، جلوگیری از مهاجرت، با بدنه مردم سروکار داشتن از جمله وجه تمایزهای اصناف با صنعت است.
وی افزود: با بزرگ شدن دولت در ایران، هزینه‌ها افزایش و فضای اشتغال از اصناف ربوده می‌شود در حالی که ۸ هزار و ۳۰۰ اتحادیه و ۳۹۶ اتاق اصناف در کشور وجود دارد.
وی تصریح کرد: بودجه اصناف ۴۹ میلیارد تومان است در حالی که برای پیشرفت کشور باید حداقل این بودجه به ۱۷۰ میلیارد تومان برسد و در کشور به جای ایجاد تسهیلات برای اصناف و حمایت از آنها، گاهی به آنها تهمت می‌زنند در حالی که این اصناف همگی حامی انقلاب و ولایت هستند.
فاضلی خاطرنشان کرد: اولین رمز پیشرفت اصناف، حلقه زدن به دور ولایت‌فقیه و ولایت‌مداری است.
وی عنوان کرد: در حال حاضر میانگین درآمد یک اتحادیه صنفی در کشور زیر ۵۰ میلیون تومان است و با این میزان درآمد، اتحادیه‌ها هیچ کاری نمی‌توانند انجام دهند و تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی امروز کشور سپردن کارها به خود مردم است و وجود فروشگاه‌های زنجیره‌ای نباید به حذف اصناف سنتی ما بیانجامد.
در ادامه اصغر طاهری پور رئیس اتاق اصناف ارومیه با اشاره به اینکه اصناف همیشه در مشکلات کشور همراه دولت و نظام بوده و با همه توان به میدان آمده‌اند، گفت: اگر در حال حاضر برخی افراد سودجو اقدام به احتکار و گران‌فروشی کرده و آبروی اصناف را می‌برند مردم باید توجه داشته باشند این افراد عده قلیلی هستند و نباید اقدام زشت این افراد را به پای همه اصناف نوشت .

گفتنی است؛ پس از این دیدار رئیس اتاق اصناف ایران با همراهی هیات رئیسه اتاق اصناف آذربایجان غربی برای بازدید از بازار ارومیه به میان بازاریان رفت و از نزدیک با پیشکسوتان و صنعتگران قدیمی بازار به گفتگو نشست.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false