با کاهش ارزش پول ملی، واحد های صنفی با فقر اقتصادی مواجه می شوند | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۹ مرداد - ۱۳۹۸  
true
true
با کاهش ارزش پول ملی، واحد های صنفی با فقر اقتصادی مواجه  می شوند

به گزارش اتاق اصناف ایران به نقل از روابط عمومی اتاق اصناف گیلان جلال الدین محمد شکریه رئیس اتاق اصناف مرکز گیلان ونائب رئیس اول اتاق اصناف کشور در همایش پلیس، امنیت و اصناف گفت: ارز یک میزان الحراره اقتصادی است که با کوچکترین واکنش، بحران ایجاد می کند.
شکریه ادامه داد: اما همه ما در یک کشتی حضور داریم و وقتی بحران در کشور ایجاد شود همه ما از آن متضرر خواهیم شد و اینکه بگوئیم این بحران از عملکرد دولت فعلی یا قبلی یا بخش خصوصی است ره به جایی نخواهیم برد بلکه باید بیاندیشیم که چگونه از بحران یک فرصت ساخته و شرایط را به نفع کشور و مردم تغییر دهیم.
شکریه تاکید کرد : منصفانه نیست انگشت اتهام را به سمت بخش خصوصی و اصناف نشانه بگیرم چرا که تنها گروهی که به راحتی از سوی نهادهای نظارتی رصد می شوند اصناف هستند.
نائب رئیس اول اتاق اصناف ایران ادامه داد: یکی از مشکلات عدیده صنوف، اصرار سیستم بانکی بر روی دریافت سودهای زیاد است که معتقدیم با چنین درصدهایی شکوفه تولید جوانه نخواهد زد .
وی افزود : نظام بانکی باید در چنین بحران هایی با ارئه سیستم های انبساطی و انقباظی پول وضعیت را کنترل کند .

قیمت ارز غیر قابل کنترل نیست و مطمئنا ً دولت فارغ از دستور العمل های هیجانی نرخ واقعی را تثبیت خواهد کرد .
شکریـه بـا اشاره به متضرر شدن صنوف از نوسانات شدید ارز در کشور گفت : وقتی ارزش پول ملی کاهش پیدا می کند، برای واحد صنفی فقر اقتصادی ایجاد و سرمایه واحد صنفی کاهش می یابد .
رئیس اتـاق اصناف مرکز گیلان بـا اشاره به اینکه در کشور های توسعه یافته توجـه ویژه ای به بنگاه های اقتصادی کوچک برای رسیدن به اشتغال پایدار انجام می گیرد گفت : دولت با تغییر قانون کار ، تغییر در بعضی از قوانین تامین اجتماعی و قوانین مالیاتی می تواند به بنگا ه های اقتصادی کو چک و اصناف در جهت ایجاد اشتغال پایدار کمک کند .
وی اهمیت تغییر در قوانین موجود در جهت حماییت از صنوف را در حد مصوبه FATF در مجلس دانست و گفت برای سه میلیون واحد صنفی باید بر نامه های حمایتی ارائه داد چون این واحدها ، کارگران شاغل در آنها و خانواده های زیر مجموعه یک سوم جمعیت کشور را شامل می شوند .
وی در خاتمه سخنانش ، با اشاره به هفته نیروی انتظامی گفت : امنیت فیزیکی با امنیت اقتصادی پیوند خورده است و اگر امنیت فیزیکی وجود نداشته باشد کسب و کار و توسعه اقتصادی معنی پیدا نمی کند .

true
برچسب ها : , , ,
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false