رفع کمبودها با بهره مندی از ظرفیت اصناف / وضعیت اصناف در شرایط تحریم بررسی می شود | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۱ تیر - ۱۳۹۸  
true
true
رفع کمبودها با بهره مندی از ظرفیت اصناف / وضعیت اصناف در شرایط تحریم بررسی می شود

رییس اتاق اصناف ایران گفت: شبکه قدرتمند اصناف درحوزه تولید و توزیع در راستای تحقق برنامه ها و سیاست های دولت و مجلس شورای اسلامی از هیچ کوششی فروگذار نکرده و آماده است تا خلا های پس از تحریم های ظالمانه را پر کند.

علی فاضلی این مطلب را در جلسه کمیسیون اقتصادی که با حضور محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس سازمان تعزیرات حکومتی ، رؤسای اتاق های بازرگانی، اصناف و تعاون و معاون پارلمانی وزارت اقتصاد در کمیسیون اقتصادی مجلس پیرامون بررسی قیمت ارز و موضوع تنظیم بازار کالاهای اساسی برگزارشد، بیان کرد.

رییس اتاق اصناف ایران خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: هر چند موضوع اصناف و نقش آن در نظام تولید و توزیع در ادوار مختلف مجلس و از سوی دولت ها مورد توجه جدی  و متناسب با آینده نگری قرار نگرفته است، اما این ظرفیت همچنان در بنگاه های اقتصادی صنوف وجود دارد تا بسیاری از کمبودها و نیازها را برطرف کند .

رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به شبکه توزیع وسیعی که در بخش اصناف از جمله فروشگاه های زنجیره ای وجود دارد، افزود: هر میزان کالای اساسی در اختیار این شبکه قرار گیرد، با نرخ مصوب توزیع و در اختیار مردم قرار خواهد گرفت .

رئیس اتاق اصناف ایران افزود : شبکه بازرسی اتاق اصناف ایران در کنار بازرسان وزارت صمت و سازمان تعزیرات اشراف کاملی بر بازار دارند و این اطمینان خاطر را به نمایندگان مردم می دهیم که بازار به خوبی در دست کنترل است و با هر گونه احتکار،  کم فروشی، و گرانفروشی، در بازار مقابله کرده و نظارت ها بر توزیع کالاهای مصرفی را افزایش خواهیم داد .

وی گفت : نظارت اتحادیه ها و اتاق های اصناف در شرایطی صورت می گیرد که طی ۳ سال گذشته بودجه مصوب بازرسی در اختیار اتاق اصناف قرار نگرفته است .

فاضلی افزود : این مشکل از آنجا بروز می کند که به نظر می رسد تمام مباحث حمایتی از سوی مجلس و دولت در حد گفتار باقی می ماند و هیچ دستاورد اجرایی و عملیاتی در آنها مشاهده نمی شود .

*بررسی وضعیت بنگاه های صنفی در شرایط تحریم

دکتر پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در این نشست با اشاره به نقش موثر اصناف در ساماندهی بازار و حمایت از برنامه های حاکمیت و همکاری نزدیک  و مستمر اتاق اصناف ایران با مجلس شورای اسلامی گفت : نشست ویژه کمیسیون اقتصادی مجلس با اتاق اصناف با هدف بررسی وضعیت بنگاه های اقتصادی در شرایط تحریم ها بزودی برگزار می شود . /ب/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false