با واحدهای صنفی متخلف برخورد می‌کنیم/ بازرسی‌ها باید به صورت تخصصی انجام شود | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۱ تیر - ۱۳۹۸  
true
true
با واحدهای صنفی متخلف برخورد می‌کنیم/ بازرسی‌ها باید به صورت تخصصی انجام شود

دبیرکل اتاق اصناف ایران گفت: بازگشت به سیاست‌های دهه ۶۰ در بحث نظارت و تعزیرات حکومتی نمی‌تواند کمکی به حل مشکل بازار بکند.

علی عوض‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در خصوص بازرسی و نظارت بر اصناف گفت: در شرایط فعلی در اقتصاد کشور نظارت و بازرسی از اهمیت بسزایی برخوردار است و باید با تمام امکانات و ابزارهای موجود بر روند عرضه کالا نظارت صورت بگیرد اما این موضوع نباید باعث شود که نظارت بر تولید و واردات کم اهمیت شود.

دبیر کل اتاق اصناف ایران گفت: برخی مولفه‌ها در قیمت گذاری همچون هزینه دستمزد کارگر، انرژی و قیمت مواد اولیه ثابت است و اگر آنها افزایش داشته باشند، بر قیمت تمام شده کالا نیز تاثیر می‌گذارند.

وی اظهار داشت: ما ۶۰۰ هزار واحد صنفی تولیدی در کشور داریم که هیچ‌گونه نقشی در قیمت گذاری ندارند. بازار، قوانین خاص خودش را دارد و هر وقت سیستم عرضه و تقاضا مختل شود، مشکلات به وجود خواهد آمد بنابراین دولت تمام قدرت خود را بر حل این مشکل متمرکز کرده است.

عوض‌پور خاطرنشان کرد: وظیفه نظارتی فقط در بخش فروش به عهده اتاق اصناف و اتحادیه‌هاست اما در تولید و واردات هیچ‌گونه مسئولیتی نداریم. سیاست‌های تشدید بازرسی باید هدف دار باشد. بازرسی باید به صورت حرفه‌ای و تخصصی توسط کارشناسان همان صنف صورت بگیرد تا تاثیر مثبت داشته باشد در غیر این صورت بازار را ملتهب خواهد کرد.

وی تاکید کرد: بازگشت به سیاست‌های دهه ۶۰ در بحث نظارت و تعزیرات حکومتی نمی‌تواند کمکی به حل مشکل بازار بکند.

وی افزود: اتاق اصناف همواره تاکید داشته تمام کالاها با سودی که از سوی وزارتخانه مشخص شده فروخته شود و با استفاده از توان اتحادیه‌ها و بازرسی اتاق اصناف بر این امر نظارت شود و اگر واحد صنفی تخلف کند، بدون هیچ‌گونه اغماضی با آن برخورد شود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false