سینکی : اصناف نخستین سنگربانان اقتصاد اجتماعی هستند | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۵ خرداد - ۱۳۹۸  
true
true
سینکی : اصناف نخستین سنگربانان اقتصاد اجتماعی هستند

معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: اصناف نخستین سنگربانان اقتصاد اجتماعی هستند و زمانی به اقتصاد توسعه یافته می رسیم که از اقتصاد اجتماعی برخوردار باشیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، حسن یونس سینکی روز دوشنبه در نخستین اجلاسیه دوره هفتم نمایندگان اتاق اصناف ایران با بیان اینکه شناخت از وضعیت موجود و شرایط زندگی می تواند راهگشای حل مسایل باشد، افزود: باید آگاه باشیم که بعد از گذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی به شناخت و آگاهی از شرایط و پیرامون موجود نیاز داریم و بدانیم در کدام مقطع ایستاده ایم و حقیقت زمان را درک کنیم.

وی تصریح کرد: در شرایط فعلی وظیفه اصناف حفظ آرامش است و باید بپذیریم که اکنون در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم و بیان نکردن واقعیت ها مشکلی را حل نمی کند و اتفاقی که در اهواز افتاد، دورنمایی از این واقعیت است.

سینکی افزود: نوسانات نرخ ارز و افزایش قیمت ها به نوعی برای شکستن اعتماد عمومی است و ما باید منجر به آرامش اجتماعی در جامعه شویم . دعوت به آرامش عمومی موضوع مهمی است که باید مد نظر قرار بگیرد و به عنوان یکی از مسایل راهبردی مصون سازی است . مصون سازی افکار عمومی در برابر شایعات از اهمیت بالایی برخوردار است و باید بپذیریم که کسی دلسوزتر از خودمان برایمان نیست.

وی با بیان اینکه وجود ۴۹۰ هزار واحد صنفی تولیدی در کشور سرمایه بسیار بزرگی است، تصریح کرد: دشمن توان تحریم واحدهای تولیدی کوچک را ندارد و در هیچ کجای دنیا نمی توانند واحدهای تولیدی کوچک را تحریم کنند .

سینکی اظهار کرد: برای حفظ آرامش در جامعه باید از تجربه شکست تحریم های دوره های قبل و  همچنین تجارب دوران دفاع مقدس بهره بگیریم و در شرایط موجود ، تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم. راهبرد دیگر متقاعدسازی است که باید آن را بپذیریم و بدانیم که استقلال هزینه دارد و باید سختی ها را تحمل و برای آن هزینه کنیم.

وی گفت : در کرسی مسئولیت ها باید به تفاهم برسیم تا مردم نخواهند هزینه اختلافات ما را بپردازند.  باید در این شرایط باهم وحدت داشته باشیم ضمن اینکه برای برون رفت از مشکلات فعلی، اتخاذ تصمیمات تخصصی مهم است .

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: تحریم ها اهداف خاصی را دنبال می کنند تا به نتیجه سیاسی برسند که کاهش درآمدهای نفتی ، ایجاد جنجال های سیاسی روابط داخلی و خارجی از جمله اهداف تحریم هاست .

وی با بیان اینکه پیام اجتماعی در شرایط فعلی رسیدن به آرامش اجتماعی است، ادامه داد: تبدیل نقدینگی به کالاهای سرمایه ای، فرار سرمایه ها از کشور و افزایش تورم از جمله اهداف دشمن در شرایط کنونی است .

سینکی در خصوص اهمیت تجارت الکترونیک نیز گفت: در سال ۹۶ درآمد حاصل از تجارت الکترونیک ۱۶۵ هزار میلیارد تومان و در سال ۹۵ حدود ۹۵ هزار میلیارد بود که به واقع دو برابر شده است لذا باید برای از بین نرفتن صنوف سنتی به اهمیت تجارت الکترونیک در معاملات پی برد و اصناف را به این سمت سوق داد.

وی همچنین تاکید کرد : اصناف باید حرکت به سمت نوین گرایی و نوگرایی را جدی بگیرند چون نوین سازی سرمایه اصناف است ./ع/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false