تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۷ مرداد - ۱۳۹۸  
true
true
تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم

رئیس مرکز امور اصناف و بازرگانان در مراسم نخستین جلسه دوره هفتم اتاق اصناف ایران، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی و همچنین عرض تسلیت برای شهدای حمله تروریستی اهواز گفت : اینگونه مسایل اراده ما را محکم تر خواهد کرد و ما نیز باید پاسداران خوبی برای حفط ارزش ها و آرمان های انقلاب باشیم و آنچه که در توان داریم انجام دهیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، سیدجواد احمدی روز دوشنبه در مراسم نخستین جلسه دوره هفتم نمایندگان اتاق اصناف ایران افزود: فلسفه تشکیل این جلسه بر اساس قانون نظام صنفی این است که در نخستین دوره اجلاس نمایندگان اتاق اصناف ایران هیات اجرایی ناظر بر انتخابات هیات رئیسه اتاق اصناف ایران انتخاب شوند.

وی تصریح کرد: افرادی که به عنوان ناظر بر انتخابات هیات رییسه اتاق اصناف ایران انتخاب می شوند، از سوی دبیرخانه هیات عالی نظارت مورد تایید هستند و بر روند انتخابات اصناف نظارت خواهند کرد.

احمدی افزود: افرادی که داوطلب نماینده اجرایی اجلاس هستند باید بدانند که جلسات هیات اجرایی از همین هفته آغاز خواهد شد و بر اساس فرایند اجرایی هفته ای ۲ تا ۴ جلسه خواهیم داشت و این افراد بایستی حضور مستمر در این جلسات داشته باشند.

دبیر هیات عالی نظارت بر سازمان های صنفی اظهار کرد : در اردیبهشت ماه سال جاری در ۲۵۵ شهر انتخابات اتاق های اصناف کشور را به صورت الکترونیکی از ۲۴ لغایت ۳۱ اردیبهشت ماه برگزار کردیم و این انتخابات برای شهرهایی بود که موعد انتخاباتشان فرا رسیده بود.

وی افزود: در مجموع در ۲۵۵ شهر کشور ۲۷۸۱ نفر دواطلب حضور در انتخابات بودند که از این تعداد ۱۴۹۸ از صنوف توزیعی و خدمات فنی و ۱۲۸۳ از صنوف تولیدی و خدمات فنی حضور داشتند که در نهایت ۱۳۱ نفر انتخاب شدند.

احمدی تصریح کرد: از تعداد افرادی که به عنوان نماینده اتاق اصناف ایران انتخاب شدند ۴/۵ درصد دارای مدرک زیر دیپلم و سیکل هستند و ۵۹ درصد با مدرک دیپلم ،۱۲ درصد با مدرک فوق دیپلم ،۱۰/۵درصد با مدرک لیسانس ،۱۲/۲درصد با مدرک فوق لیسانس و ۱/۵درصد مدرک دکترا دارند .

وی همچنین در خصوص شرایط سنی نمایندگان اتاق اصناف ایران گفت: ۱۰ درصد بین سن ۳۰ تا ۴۰ سال هستند و ۳۸ درصد بین سن ۴۱ تا ۵۰ سال و ۳۱ درصد بین سن ۵۱ تا ۶۰ سال و ۱۴ درصد بین سن ۶۱ تا ۷۰ سال و ۳ درصد نیز بالای سن ۷۰ سال هستند .

احمدی تاکید کرد: باید از ظرفیت ها و پتانسیل ها اصناف در جهت تحقق خواسته ها و مطالبات آنان بهره برد و از شرایط موجود برای رقم خوردن اتفاقات خوب استفاده کرد. همچنین باید بیشتر به مواردی که تا کنون نسبت به آن غفلت شده است پرداخته شود و صنوف تولیدی، اشتغالزایی و بهره وری را در اولویت قرار دهند.

رئیس مرکز امور اصناف و بازرگانان اظهار کرد: در این شرایط سخت باید بتوانیم تهدیدهای موجود را به فرصت تبدیل کنیم که این مساله نیازمند یکپارچگی و همبستگی است .

وی افزود: اختلاف نظر وجود دارد اما مهم در نظر گرفتن منافع ملی کشور است و اختلافات نباید منجر به غافل شدن از وظایف اصلی و خطیر شود با همبستگی و اتحاد باید مشکلات را حل کرد./ع/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false