پروژه‌ ملی 11 میلیارد دلاری‌ توانمندسازی تولید داخلی‌ کلید خورد | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۷ مرداد - ۱۳۹۸  
true
true
پروژه‌ ملی ۱۱ میلیارد دلاری‌ توانمندسازی تولید داخلی‌ کلید خورد

نشست بررسی پروژه توسعه توانمندیهای تولید داخل با افزایش ۱۱میلیارد دلاری حمایت از ساخت داخل صادرات گرا برگزار شد .

به گزارش شاتا، رضا رحمانی معاون طرح برنامه وزارت صنعت ،‌معدن و تجارت با اشاره به کاهش واردات و صرفه جویی در خروج ارز گفت: طی جلساتی با معاونان وزاتخانه به یک مفهوم مشترک رسیدیم که امسال ۱۱ میلیارد دلار از واردات کالاهای سال قبل را داخلی سازی کنیم .

رحمانی با برشمردن اهداف این طرح افزود: ایجاد اشتغال و رفع بیکاری، رونق صنایع داخلی، افزایش ثروت ملی، جلوگیری از خروج ارز از کشور، استمرار و افزایش تولیدات فعلی، صادرات کالا و ارزآوری، مقابله با تحریم، تأثیرگذاری در سایر کشورها از طریق ایجاد بازارهای مصرف اهدافی هستند که در این پروژه بزرگ ملی دنبال می کنیم .

وی در ادامه با اشاره به اهداف کمی تعریف شده در این پروژه افزود: دستیابی به افزایش ۷۰۰ میلیون دلاری در تولید منسوجات ، دستیابی به افزایش ۴۰۰ میلیون دلاری در تولید پوشاک ، هدفگذاری افزایش ۱۰۰ میلیون دلاری در تولید محصولات چرمی و افزایش ۱۵۰ میلیون دلاری در تولید چوب و محصولات چوبی ، دستیابی به افزایش ۱۰۰ میلیون دلاری در تولید مبلمان و سایر مصنوعات و افزایش ۲۵۰ میلیون دلاری در تولید کاغذ و محصولات کاغذی از اهداف این طرح به شمارمی روند .

به گفته رحمانی دستیابی به افزایش ۲ میلیارد دلاری در تولید مواد و محصولات شیمیایی ،‌دستیابی به افزایش ۷۰۰ میلیون دلاری در تولید محصولات از لاستیک و پلاستیک ، دستیابی به افزایش ۶۰۰ میلیون دلاری در تولید محصولات کانی غیرفلزی، دستیابی به افزایش ۱.۸ میلیارد دلاری در تولید فلزات اساسی و رسیدن به افزایش ۶۰۰ میلیون دلاری در تولید محصولات فلزی فابریکی دیگر اهدافی هستند که در این طرح دنبال می شود .

افزایش ۴۵۰ میلیون دلاری در تولید ماشین آلات ، تجهیزات و لوازم خانگی ، افزایش ۱۵۰ میلیون دلاری در تولید ماشین آلات دفتری و حسابداری، افزایش ۲۵۰ میلیون دلاری در تولید ماشین آلات و دستگاههای برقی، رسیدن به تولید ۲۰۰ میلیون دلاری در حوزه رادیو، تلویزیون و وسایل ارتباطی و نیز دستیابی به افزایش ۱.۵۵ میلیارد دلاری در تولید وسایل نقلیه موتوری و سایر تجهیزات حمل و نقل و افزایش ۱۰۰ میلیون دلاری در تولید صنایع غذایی دیگر اهداف کمی بودند که رحمانی بدانها اشاره کرد .

در نشست بررسی این طرح معاونان و مدیران کل وزارت صنعت، معدن و تجارت نقطه نظرات مثبت و منفی خود و راهکارهای دستیابی به اهداف تعیین شده را بیان کردند .

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false