سیاست های ارزی و بودجه ای بر مدار تقویت تولید نیست   | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۷ خرداد - ۱۳۹۸  
true
true
سیاست های ارزی و بودجه ای بر مدار تقویت تولید نیست  

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: سیاست های ارزی، نقدینگی و محاسبات بودجه ای هیچ کدام بر روند تقویت و توسعه تولید نیست و همین مساله به ضعیف تر شدن اقتصاد کشور منجر شده است .

علیرضا محجوب در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران افزود: نگاه به تولید کشور بیشتر در شعار مطرح است تا در اقدامات عملی و این مساله باعث شده تا از اقتصاد بازار فاصله بگیریم.

وی تصریح کرد: ما اکنون در جنگ نظامی نیستیم اما درحال جنگ اقتصادی  بسر می بریم. در جنگ اقتصادی باید بیشتر از گذشته به فکر مردم بویژه اقشار ضعیف جامعه باشیم و بدانیم فقط توزیع کالا به تنهایی نمی تواند رفاه مردم را تضمین کند.

محجوب در خصوص وضعیت بازار خودرو گفت: خودروسازان باید در خصوص قیمت خودرو با مردم شفاف حرف بزنند و واقعیتها را بیان کنند. باید در تولید ملی در قالب اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی به خودکفایی برسیم و بتوانیم قطعات خودرو را در داخل تولید کنیم .

وی اظهار کرد: در حال حاضر در تمام دنیا سیاست تعرفه ای در دستور کار  قرار دارد و ما نیز باید این نوع سیاست را اجرا کنیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در مورد تامین کالاهای ضروری مردم توسط دولت گفت: تامین کالاهای ضروری مردم اگر در راستای عدالت باشد، اقدام مناسبی است؛ اما در وضعیت بحرانی،  اقدامات ما برای اقشار ضعیف نمی تواند فقط محدود به توزیع کالا باشد./ع/

true
برچسب ها : , , ,
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false