جرایم و سود تسهیلات تا ٣٠٠ میلیون تومان بخشوده می‌شود | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲ خرداد - ۱۳۹۸  
true
true
جرایم و سود تسهیلات تا ٣٠٠ میلیون تومان بخشوده می‌شود

رئیس فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این فراکسیون از بانک مرکزی گزارشی درباره بخشش سود و جرایم وام‌های ۱۰۰ میلیون تومانی خواسته است، می‌گوید: در تلاش هستیم تا جرایم و سود تسهیلات تا ۳۰۰ میلیون تومان بخشیده شود.

شهباز حسن‌پور بیگلری با تاکید بر ضرورت همکاری بانک‌ها برای بخشش سود و جریمه وام‌های معوق، گفت: متاسفانه همکاری‌نکردن بانک‌ها با این مصوبه قانونی بسیاری از بخش‌های تولیدی در کشور را با اختلال مواجه کرده است.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس با بیان اینکه مصوبه مجلس در خصوص بخشش سود و جرایم وام‌ها به تسهیلات تا ١٠٠ میلیون تومان مربوط می‌شود، افزود: در تلاش هستیم در بودجه ٩٨ کل کشور این مصوبه را به تسهیلات تا ٣٠٠ میلیون تومان نیز تسری دهیم.

وی با تاکید بر اینکه شکایت‌های بسیاری در خصوص همکاری‌نکردن بانک‌ها در خصوص اجرای این مصوبه به مجلس به ویژه فراکسیون اصناف آن رسیده است، تصریح کرد: همکاری‌نکردن در این حوزه بر افزایش معوقات بانکی و در نتیجه انباشت مشکل‌های اقتصادی دامن می‌زند.

حسن‌پور بیگلری با بیان اینکه بسیاری از تسهیلات اخذ ‌شده در بانک‌ها با رقم‌های نجومی در دست عده‌ای خاص بوده است که تمایلی نیز به بازگرداندن آن به شبکه بانکی ندارند، گفت: دولت باید با نظارت بر عملکرد بانک‌ها اجرای این مصوبه را در دستور کار قرار داده است زیرا ادامه این رویه تولیدکنندگان خرد  را از شبکه اقتصادی خارج و به زیان‌ده‌شدن صرف بدل می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه فراکسیون اصناف مجلس خواستار ارایه گزارشی در خصوص وضعیت تسویه تسهیلات از سوی بانک مرکزی شده است، افزود: باید مشخص شود علت بدعهدی در اجرای قانون چه کسی بوده است تا برخوردهای قهری آغاز شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: با تسریع دولت و بانک مرکزی در تصویه تسهیلات زیر ١٠٠ میلیون تومانی با بخشش سود و جریمه گردش مالی در کشور تقویت شده است و بخش‌های تولیدی خرد و کوچک دوباره احیا می‌شوند.

رئیس فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی یادآور شد: دولت باید با تشدید نظارت‌ها و حتی ایجاد کمیته‌ای اجرای قوانین مصوب مجلس را رصد کند در غیر این‌ صورت هیچ یک از قوانین به مرحله اجرا نخواهد رسید.

منبع : پانا

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false