حمایت از تولید داخل در اولویت قرار گیرد/ فرایند تزریق مواد اولیه به واحدهای تولیدی تسهیل شود/ عمر واحدهای صنفی کوتاه شد | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۷ خرداد - ۱۳۹۸  
true
true
حمایت از تولید داخل در اولویت قرار گیرد/ فرایند تزریق مواد اولیه به واحدهای تولیدی تسهیل شود/ عمر واحدهای صنفی کوتاه شد

عضو هیات رییسه اتاق اصناف ایران گفت: فرایند ارائه و تزریق مواد اولیه به واحدهای تولید نیاز به بازنگری دارد و باید توجه داشت که تسهیل در ارائه آن کمک شایانی به تامین کالا و ارائه آن در بازار خواهد کرد.

جلال‌الدین محمد شکریه در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران گفت: در تمامی کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه حمایت از شرکت های کوچک و متوسط یک اصل به شمار می آید و آنان همواره بر این مهم تاکید دارند در ایران نیز با توجه به فعالیت ۶۳۰ هزار واحد صنفی تولیدی و سهم آنان در اشتغال، دولت و مجلس باید در راستای تقویت و حمایت از آنان اقدامات لازم را در دستور کار قرار دهند.

بنا به گفته وی فرایند تزریق مواد اولیه به واحدهای صنفی تولیدی باید تسهیل شود و مقامات امر باید بیش از هر زمان در این زمینه فعالیت کنند.

نایب رییس اول اتاق اصناف ایران ادامه داد: برخی از کارشناسان اقتصادی معتقد هستند که با الگو برداری از دیگر کشورها می توان در راستای توسعه گام برداشت و بیان می کنند که در صورت تحقق این امر بسیاری از چالش ها برطرف خواهد شد. بنابراین با توجه به شرایط موجود این گفته آنان قابل پذیرش است و باید با الگو برداری از کشوری که بیشترین نزدیکی از نظر اقتصادی و فرهنگی با ایران دارد، در این خصوص گام برداریم.

شکریه تسهیل شرایط در راستای فعالیت های صنفی در بخش تولید، توزیع و خدمات را مهم برشمرد و بیان داشت: نباید برای راه اندازی یک واحد صنفی موانع متعددی موجود داشته باشد چراکه راه اندازی یک واحد صنفی علاوه بر ایجاد اشتغال در جامعه اثرات روانی مثبتی نیز به همراه دارد. توجه داشته باشید که تعطیلی واحدهای صنفی در این سه بخش به اقتصاد بسیاری از خانواده ها لطمه خواهد زد که این برای جامعه قابل پذیرش نیست.

وی یادآور شد: اگر نگاهی به طول عمر برخی از واحد های صنفی داشته باشیم در می یابیم که اعتبار و نام آن واحد در ذهن مخاطبان ماندگار شده است اما به راستی چند واحد صنفی در کشور داریم که بیش از ۵۰ سال توانسته باشد فعالیت کند. متاسفانه برخی از قوانین و موانع موجب شده است که طول عمر بسیاری از واحد های صنفی در کشور به کمتر از ۵ سال برسد.

نایب رییس اول اتاق اصناف ایران گفت: بیان شعارهای متعدد و نبود اقدامات عملیاتی برای فعالان صنفی قابل پذیرش نیست. متاسفانه حاصل این شعارها و وعده ها به جامعه صنفی صدمات بسیاری وارد کرده است. ما در اتاق اصناف ایران باید گفته هایمان را عملیاتی کرده و رضایت و اعتماد فعالان صنفی را جلب کنیم چراکه بقای اتاق های اصناف در سراسر کشور به حضور و پویایی آنان وابسته است./ص/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false