آمادگی اصناف ایران برای همکاری با شرکت های خارجی / تسهیل شرایط موجب افزایش اشتغال صنفی می شود | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۵ خرداد - ۱۳۹۸  
true
true
آمادگی اصناف ایران برای همکاری با شرکت های خارجی / تسهیل شرایط موجب افزایش اشتغال صنفی می شود

سخنگوی اتاق اصناف ایران گفت: تنظیم بازار یکی از مهمترین اقدامات اتاق اصناف ایران است و این اتاق در شرایط کنونی با قدرت حرکت خواهد کرد.

مجتبی صفایی، در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران گفت: واحدهای کوچک و متوسط تولیدی، توزیعی و خدماتی همواره باید مورد توجه و حمایت دولت قرار گیرند و معتقد هستیم در صورتی که تسهیلات با بهره منطقی به آنان در سراسر کشور داده شود، درصدی از مشکلات بیکاری در کشور کاهش خواهد یافت.

وی ادامه داد: واحدهای صنفی در طی سال های گذشته نقش کلیدی در روند ایجاد اشتغال کشور داشته اند و با توجه به سهم آنان در اقتصاد باید مقامات در تصمیمات و برنامه ها بیش از هر زمان به اتاق های اصناف که منتخب آنان هستند اهمیت دهند.

صفایی خاطر نشان کرد: در حال حاضر بیش ۹ میلیون نفر به طور مستقیم در خانواده بزرگ اصناف مشغول به فعالیت هستند و به طور حتم درصورت تسهیل شرایط و ارائه خدمات این رقم به بیش از ۱۲ میلیون نفر خواهد رسید.

عضو هیات رییسه اتاق اصناف ایران ضمن تاکید به سهم بیش از ۱۷.۵ درصدی اصناف در تولید ناخالص داخلی، گفت: برند سازی و توجه به واحد های صنفی اگر با برنامه و اولویت بندی در دستور کار مقامات امر قرار گیرد، سهم اصناف در GDP  افزایش خواهد یافت و ما در اتاق اصناف ایران پتانسیل چنین مهمی را دارا هستیم.

بنا به گفته صفایی، بنا بر گفته رییس جمهوری مبنی بر حضور شرکت های کوچک و متوسط خارجی، اتاق اصناف ایران با توجه به نقشی که در کشور دارد می تواند بیشتری میزان همکاری با آنان را داشته و امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم گره از مشکلات تولید که در برخی واحدهای تولیدی وجود دارد باز کنیم. باید توجه داشته باشیم که اتاق اصناف در این خصوص از آمادگی لازم برخوردار است. /ب/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false