ظرفیت اصناف می تواند 200 هزار شغل در استان مرکزی ایجاد کند | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۱ تیر - ۱۳۹۸  
true
true
ظرفیت اصناف می تواند ۲۰۰ هزار شغل در استان مرکزی ایجاد کند

رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی گفت: فراهم سازی زمینه اشتغال در حوزه اصناف، ۲۰۰هزار شغل در استان مرکزی ایجاد می کند که ظرفیت بالایی است و باید در این راستا برنامه ریزی شود.

جمشید زند اظهار داشت: در سه ماه اول سال جاری، یک هزار و ۸۲۶ فقره پروانه صنفی در استان مرکزی صادر شده که بیشترین آن به میزان یک هزار و ۲۹۵ فقره مربوط به شهرستان اراک و کمترین به میزان ۲۰ فقره مربوط به شهرستان آشتیان است.

به گزارش مهر، وی با اشاره به اینکه اصناف در روند توسعه کشور نقش دارند و نیاز است که مطالبات این حوزه به صورت موثر دیده شود، افزود: حوزه اصناف استان مرکزی می تواند تا ۲۰۰ هزار اشتغالزایی داشته باشد که باید از این ظرفیت به شکل بهینه بهره برد، بنابراین می طلبد حلقه مدیریتی در سطح کلان و استان نگاه ویژه به اصناف داشته باشند.

رئیس اتاق اصناف اراک عنوان کرد: با توجه به اینکه اصناف بیش از ۱۸ درصد تولید ناخالص داخلی کشور را تامین می کنند، نیاز است که بیش از گذشته به نقش اصناف در اقتصاد توجه شود و حمایت های لازم از این فعالان اقتصادی صورت گیرد.

زند تصریح کرد: طی سه ماهه اول سال جاری ۱۰ هزار و ۹۸۸ مورد بازرسی از واحدهای خرده فروش صنفی در استان مرکزی انجام شده که از این میزان دو هزار و ۴۸۵ مورد مربوط به اراک بوده است. همچنین طی این مدت ۲۶ فقره پروانه صنفی ابطال شده است.

وی ادامه داد: همچنین طی این مدت یک هزار و ۱۲۸ مورد اخطاریه برای اصناف متخلف صادر شده که بیشترین اخطار به میزان ۴۷۶ مورد مربوط به اراک و کمترین اخطار برای اصناف کمیجان ثبت شده است.

رئیس اتاق اصناف اراک گفت: همچنین طی سه ماه اول سال جاری ۴۱۷ مورد گزارش های مردمی در مورد اصناف ثبت شده که از این رقم ۲۱۱ مورد به عدم تشکیل پرونده به دلیل رضایت شاکی ختم شده و ۲۰۶فقره نیز منجر به تشکیل پرونده شده که از ۴۱۷ مورد گزارشات مردمی ۱۷۲ مورد مربوط به اراک است. همچنین طی این مدت ۳۵۴ واحد صنفی پلمب و ۳۱۴ واحد  صنفی هم فک پلمپ شده است.

زند، انعطاف پذیری بالا، نیاز به سرمایه کمتر و کارایی بالاتر سرمایه، خلاقیت و نوآوری بیشتر و ارزان تر، اشتغالزایی بیشتر، نسبت بالای ارزش افزوده در مقایسه با سرمایه به کار گرفته شده و… را بخشی از مزیت های اصناف در مقایسه با صنعت برشمرد.

وی افزود: اصناف به لحاظ دارا بودن پایگاه اجتماعی و فرهنگی در میان اقشار جامعه می توانند به عنوان بازویی اجرای دولت در اقتصاد کلان نقش آفرینی کنند و باید زمینه این مهم بیش از پیش فراهم شود.

true
برچسب ها : , , , ,
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false