حداکثر قیمت مصرف کننده شیرخام، لبنیات پر مصرف و گوشت مرغ اعلام شد | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۲ آذر - ۱۳۹۷  
true
true
حداکثر قیمت مصرف کننده شیرخام، لبنیات پر مصرف و گوشت مرغ اعلام شد

با توجه به تصمیمات گرفته شده در جلسات کارگروه تنظیم بازار و محاسبات انجام شده توسط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و نظر رییس محترم جمهور، وزیر صنعت، معدن و تجارت به عنوان رییس کارگروه تنظیم بازار حداکثر قیمت شیرخام و محصولات لبنی ( شامل شیر، ماست و پنیر پرمصرف) و نیز گوشت مرغ برای مصرف کنندگان را ابلاغ کرد.

حداکثر قیمت هر کیلوگرم کیفی ترین شیرخام با مشخصات ۳.۲ درصد چربی و بار میکروبی زیر ۱۰۰ هزار تحویل درب کارخانجات لبنی با ۹ درصد افزایش نسبت به قیمت مصوب قبل، معادل ۱۵ هزار و ۷۰۰ ریال تعیین شد.

به گزارش شاتا، به ازای هر یک دهم درصد افزایش و یا کاهش درصد چربی ۱۵۰ ریال متناسب با افزایش و یا کاهش درصد چربی به قیمت خرید اضافه و یا کم می شود.

قیمت محصولات لبنی پر مصرف شامل شیر، ماست و پنیر با لحاظ میانگین قیمت خرید شیر خام تحویل درب کارخانه نیز در این جلسات تعیین شد.

بر این اساس، قیمت شیر بطری یک لیتری کم چرب ۱.۵ درصد ۲۹ هزار و ۵۰۰ ریال، شیر بطری یک لیتری نیم چرب ۲ درصد ۳۰ هزار و ۵۰۰ ریال، شیر بطری یک لیتری پرچرب ۳ درصد ۳۲ هزار و ۵۰۰ ریال و شیر بطری یک لیتری کامل ۳.۲ درصد چربی ۳۳ هزار ریال تعیین شد.

همچنین شیر استریل یک لیتری تتراپک ۱.۵ درصد چربی ۳۵ هزار ریال و شیر استریل یک لیتری تتراپک ۳ درصد چربی ۳۷ هزار ریال و شیر نایلونی کم چرب ۱.۵ درصد ۳۲ هزار ریال تعیین شد.

ماست کم چرب ۱.۵ درصد ۹۰۰ گرمی نیز ۳۸ هزار ریال و ماست پرچرب ۳ درصد ۹۰۰ گرمی ۴۰ هزار ریال است و قیمت ماست ۲ هزار و ۵۰۰ گرم دبه ای کم چرب ۱.۵ درصد ۹۵ هزار ریال و پرچرب ۳ درصد نیز ۱۰۰ هزار ریال تعیین شد.

همچنین مقرر شد پنیر ۴۰۰ گرمی یواف ۵۷ هزار ریال، پنیر ۲۱۰ گرمی تتراپک ۳۴ هزار ریال و پنیر ۵۲۰ گرمی تتراپک ۸۰ هزار ریال باشد.

قیمت سایر احجام این محصولات لبنی به تناسب وزن و درصد چربی توسط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تعیین و ابلاغ خواهد شد.

قیمت این محصولات در استان‌ها بر اساس میانگین قیمت خرید شیر خام توسط واحدهای تولیدی و مطابق تصمیمات کارگروه تنظیم بازار استان در سقف قیمت های ابلاغی تعیین خواهد شد.

همچنین حداکثر قیمت مرغ زنده تحویل درب واحد مرغداری با ۹ درصد افزایش هر کیلوگرم ۵۱ هزار و ۵۵۰ ریال و حداکثر قیمت مصرف کننده مرغ با ۹ درصد افزایش معادل ۸۱ هزار و ۷۵۰ ریال تعیین شد.

شرکت پشتیبانی امور دام موظف است به منظور تنظیم بازار و حمایت توامان از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در مقاطعی که این قیمت ۵ درصد افزایش و یا کاهش داشته باشد، با اولویت نسبت به توزیع و یا خرید مرغ قطعه بندی و بسته بندی اقدام کند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false