تنظیم بازار با مدیریتی همانند سالهای جنگ | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۵ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
true
true
تنظیم بازار با مدیریتی همانند سالهای جنگ

 

تنظیم بازار در ایران با پشتوانه اصناف یکی از اصلی‌ترین ابزار دولت در راستای مقابله با تحریم‌های آمریکا بشمار می‌آید. اصناف در سال‌های ابتدایی انقلاب، جنگ تحمیلی و در دوران سازندگی با مدیریت یکپارچه، همراه با سیاستمداران وقت توانست کمبودهای موجود را جبران و تبدیل به بازوی قدرت ایران شود.

براساس آمار خانواده اصناف در آن سال‌ها بیشترین فعالیت را در زمینه تنظیم بازار کشور داشته‌اند و مدیران با تجربه و جوانان پویا در کنار یکدیگر ثبات بازار را رقم زدند. در آن سال‌ها مقامات مسئول در اقدامی بی‌سابقه به جوانان اعتماد کردند و حاصل این امر پرورش مدیرانی شد که امروز کشور در چنین شرایط حساسی به آنان نیز دارد.

این روزها شرایط کنونی کشور در زمینه تنظیم بازار با توجه به تحریم‌های تشدید شده از سوی آمریکا مطلوب شمرده نمی‌شود و در برخی موارد همانند آن سال‌هاست با این تفاوت که ایران امروز اندوخته‌ای گران‌بهاء تحت عنوان «مدیران جهادی و با تجربه» در اختیار دارد. مدیرانی که با بهره‌گیری از تجربیات آنان می‌توان از شرایط نابسامان کنونی عبور کرد.

خانواده بزرگ اصناف با توجه به حضور چنین مدیرانی در دل خود امروز به عنوان یکی از باتجربه‌ترین نهادهای کشور محسوب می‌شود و دولت به خوبی می‌داند که با بهره‌گیری از توان اصناف می‌تواند گره از مشکلات باز کند. علاوه بر این مهم خانواده اصناف در طی ۴۰ سال گذشته به جوانان بسیاری میدان داده است و اتاق‌های اصناف، اتحادیه‌های صنفی با همکاری صاحبان تجربه و نیروی جوان توانسته‌اند جایگاه بزرگترین تشکل مردمی خاورمیانه را حفظ کرده و ارتقاء دهند.

دولت حسن روحانی و شخص محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت بر این مهم آگاه هستند و می‌دانند که یکبار دیگر با حمایت اصناف می‌توانند بازار را در سراسر کشور مدیریت کنند. وجود افرادی همچون حسن یونس سینکی و مجتبی خسروتاج که هر ۲ آنان از مدیران باتجربه کشور بشمار می‌آیند، امکان تحقق ثبات مجدد در بازار ایران را دوچندان می‌کند.

اتاق اصناف ایران در شرایط کنونی به عنوان بازوی قدرتمند جمهوری اسلامی ایران در تنظیم بازار بار دیگر نشان خواهد داد که سیاست‌های اعمال شده جهت تخریب بازار مصرف ایران از سوی غرب شکست خواهد خورد و مصرف‌کننده ایرانی بار دیگر رنگ آرامش در بازار را خواهد دید. البته نباید از این مهم نیز غافل ماند که همراهی و همدلی در خانواده اصناف همانند سال‌های گذشته کلید و رمز موفقیت به شمار آمده است و هرگونه اختلال در این زمینه به معنای خیانت به ایران و ایرانیان است.

محسن بیدی

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false