دریافت مالیات بر ارزش افزوده از صنف طلا فروشان دیواندره بازنگری شود | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۷ فروردین - ۱۳۹۸  
true
true
دریافت مالیات بر ارزش افزوده از صنف طلا فروشان دیواندره بازنگری شود

نماینده اتاق اصناف ایران در استان کردستان، شهرستان دیواندره گفت: مالیات بر ارزش افزوده صنف طلا فروشان نیاز به کارشناسی دارد و صنف طلا فروشان از این موضوع ناراضی هستند.

هادی فلاحی در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران درخصوص اعتراض طلافروشان استان کردستان، و شهرستان دیواندره اظهار کرد: در روزهای گذشته برای چند نفر از طلافروشان ورشکسته دیواندره  ابلاغی مبنی بر پرداخت مبالغ هنگفتی مالیات بر ارزش افزوده ارسال شده که این موضوع باعث شد طلافروشان اعتراض کنند.

وی تصریح کرد: در شرایطی از طلافروشان مالیات بر ارزش افزوده اخذ می شود که در استان کردستان هیچ کدام از طلافروشان این مبلغ را از خریدار دریافت نمی کنند اما متاسفانه ممیزهای مالیاتی برای بدون منطق این مالیات را اخذ را می کنند .

فلاحی افزود: از ممیزهای مالیاتی گله مند هستیم که بعضی از کسبه و بازاریان شهر به دلیل درج فاکتور شرکت ها مالیات کلانی برای واحدهای صنفی در نظر گرفته اند که این پرونده سازی با واقعیت خیلی دور است.

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف دیواندره تصریح کرد: بر اساس توافق تبصره ماده ۱۰۰ پنج درصد افزایش مالیاتی در نظر گرفته شده اما در عمل چند برابر افزایش داده شده است.

وی با بیان اینکه اکثر اتحادیه های صنفی این استان برای برآورد مالیات معترض هستند، گفت: تسلیم نکردن اظهارنامه مالیاتی توسط واحدهای صنفی این است که بدون اعمال معافیت موضوع ماده ۱۰۱ قانون مالیات های مستقیم محاسبه شده است./ع/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false