رئیس اتاق اصناف بجنورد: شرایط خوبی بر بازار حاکم است | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۷ فروردین - ۱۳۹۸  
true
true
رئیس اتاق اصناف بجنورد: شرایط خوبی بر بازار حاکم است

رئیس اتاق اصناف بجنورد با بیان اینکه اکنون شرایط خوبی در بازار مرکز استان حاکم است، گفت: خوشبختانه بازار بجنورد متلاطم نبوده، شرایط خوبی حاکم و بازار آرام است و این روند ادامه خواهد داشت.

مهدی امیدوار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اتاق اصناف تلاش دارد تا ارتباط خوبی میان مصرف کننده و تولید کننده برقرار باشد و با وجود افزایش نرخ ارز در ۱۰ روز گذشته که سبب تنش در بازار شده، جو بازار مرکز استان آرام است.

به گزارش ایرنا،  وی با بیان اینکه در بازار استان گران فروشی نداریم و یا خیلی کم است، افزود: بیشتر کسبه استان مستاجر هستند و تولیدکننده بزرگ نداریم و بنکدار و یا عمده فروش بزرگ در بجنورد نیست به همین لحاظ عامل گرانی در داخل نیست و زمانی که افزایش قیمت رخ می دهد، در بازار استان تاثیر می گذارد.

رئیس اتاق اصناف بجنورد تصریح کرد: بازاریان ما بر اساس قانون و با محاسبه سود قانونی، جنس را  در بازار عرضه می کنند و مشکل گرانفروشی در بازار وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: بازرسان ما بر بازار نظارت داشته و قیمت ها را رصد می کنند.

امیدوار گفت: سال گذشته سه هزار و ۹۷۸ مورد نظارت و بازرسی از بازار مرکز استان انجام شد که ۱۷۰ مورد فرم تخلف ثبت شده و ۳۹۸ شکایت مورد رسیدگی قرار گرفته است.

وی افزود: در بهار امسال نیز ۹۶۰ مور بازرسی از بازار مرکز استان انجام شده، ۳۸ مورد فرم تخلف به ثبت رسیده و ۸۷ فقره شکایت نیز رسیدگی شده است.

* جنس در بازار کم است

امید وار با تاکید بر اینکه بازار متلاطم در مرکز استان نداریم و امنیت و آرامش در بازار برقرار است گفت: در مقایسه با سایر استان ها، وضعیت مدیریت شده است.

وی در باره تنش ها در بازار موبایل گفت: ارزی که قرار بود داده شود، محقق نشد و در بازار با کمبود جنس روبه رو شدیم.

وی افزود: در زمینه ثبت سفارش در وزارتخانه تغییراتی ایجاد شده و جنس به راحتی وارد کشور نمی شود، علاوه بر آن قرار بود ارز ۴۲ هزار ریالی تامین شود که با تاخیر انجام شد.

امیدوار گفت: اکنون و با وجود افزایش قیمت ها، مشکل بزرگ بازار، نبود جنس است البته، این تصور که اجناس در انبارها احتکار می شود و به بازار تزریق نمی شود، کاملا مردود است و این اتفاق در استان نیفتاده است.

رئیس اتاق اصناف بجنورد خاطرنشان کرد: اکنون تقاضا در بازار زیاد شده اما عرضه کم و جنس در بازار کاهش یافته است.

در بجنورد، مرکز خراسان شمالی ۱۲ هزار کسبه فعالیت دارند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false