ایجاد اشتغال بالا و ارزان از ویژگی های اصناف است | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۹ شهریور - ۱۳۹۸  
true
true
ایجاد اشتغال بالا و ارزان از ویژگی های اصناف است

رئيس اتاق اصناف مرکز استان مرکزي گفت: رکود بازار افزايش آمار ابطال پروانه هاي صنفي را رقم زده و ماليات غيرمتعارف با وجود رکود، از مشکلات عمده اصناف به شمار مي رود.

جمشيد زند در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران اصناف ایران اظهار داشت: اصناف به لحاظ دارا بودن پايگاه اجتماعي و فرهنگي در ميان اقشار جامعه در بسياري از کشورها به عنوان بازوي اجرايي دولت در اقتصاد کلان نقش آفرين هستند.

وي تقويت روحيه رقابت و کارآفريني در اقتصاد، افزايش بهره وري و ايجاد اشتغال را از ويژگي هاي خاص اصناف عنوان کرد و افزود: مزيت هاي ديگر اصناف را در مقايسه با صنعت مي توان در انعطاف پذيري بالا، نياز به سرمايه گذاري کمتر و کارايي بالاتر سرمايه، خلاقيت و نوآوري بيشتر، اشتغالزايي بيشتر و ارزان تر جستجو کرد.

رئيس اتاق اصناف اراک خاطرنشان کرد : نقش اصناف در حوزه هاي مختلف به ويژه در بخش توليد، به عنوان بنگاه هاي کوچک اقتصادي و شبکه توزيع کالا و خدمات، همچنين ارتباط مستقيم با مصرف کنندگان، داراي اهميت ويژه است.

وي حذف حريم حدود و حريم صنفي را از جمله مشکلات حوزه اصناف عنوان کرد و افزود: آمايش سرزميني و فضاهاي حاکم بر هر شهر اعم از ميزان در آمد شهروندان، ميزان توريست پذيري شهر و استقرار صنايع و جاذبه هاي گردشگري شهرها، هر کدام از عواملي است که در اقتصاد آن شهر مي تواند نقش به سزايي داشته باشد.

زند همچنين ثابت نبودن قيمت ارز در بازار را موجب تحليل رفتن سرمايه اصناف و در نهايت منجر شدن به ورشکستگي آنان عنوان کرد.

رئيس اتاق اصناف مرکز استان مرکزي خاطر نشان کرد: طي سه ماه پايان سال گذشته ۱۱هزار و ۳۸۷ مورد بازرسي با هدف حمايت از مصرف کننده، توسط بازرسان اتاق اصناف در استان مرکزي انجام گرفت.

وي تعداد پرونده هاي تشکيل شده در ارتباط با انواع تخلفات صنفي را طي سه ماه سال گذشته، ۶۱۰ مورد اعلام کرد و بيان داشت: در اين پرونده ها ۷۴۴ تخلف ثبت شده، که درج نکردن قيمت، گرانفروشي و کم فروشي بيشترين تخلفات را در پرونده اصناف نشان مي دهد.

رئيس اتاق اصناف استان مرکزي خاطر نشان کرد : تعداد شکايات دريافتي مردمي طي سه ماه پايان سال گذشته ۵۰۱ مورد ثبت شده، که از اين رقم ۴۵۱ مورد قابل پيگيري و ۲۱۸ مورد نيز منجر به رضايت شاکي شده است.

زند تصريح کرد: در همين مدت زماني از سوي بازرسان اتاق اصناف براي يک هزار و ۴۹۸ واحد صنفي اخطار صادر شده است. همچنين طي اين مدت ۴۹۶ واحد صنفي متخلف در استان پلمب و ۴۰۶ واحد هم فک پلمب شده است. همچنين دو هزار و ۳۶۷ فقره پروانه کسب از سوي اتاق اصناف براي انواع صنوف صادر شده است./ع/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false