حضور اصناف در مراجع تصمیم ساز ضروری است/ حضور 200 نفری اصناف در شوراهای شهر به حق است | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۵ خرداد - ۱۳۹۸  
true
true
حضور اصناف در مراجع تصمیم ساز ضروری است/ حضور ۲۰۰ نفری اصناف در شوراهای شهر به حق است

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران گفت: تمام تلاش هیات رئیسه اتاق اصناف ایران در سال های گذشته حضور اصناف در مراجع تصمیم گیر و تصمیم ساز بوده که به نتایج خوبی منجر شد اما هنوز هستند کسانی که می خواهند مانع از ارتقای اصناف شوند.

محمدعلی صدیقی در گفت وگو با خبرنگار پایگاه  اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران افزود: در ادوار گذشته تلاش همه ما حضور اصناف در تصمیات مهم اقتصادی و مرتبط با بازار  بود که بارها از دولت خواسته شد تا برای تصمیم گیری در حوزهای اقتصادی و بازار، اصناف باید پای کار باشند .

وی ادامه داد: یکی از اشکالات گذشته، حضور نداشتن اصناف در تیم های اقتصادی و تصمیم سازی بود و تمام تصمیمات از دیدگاه دولتی گرفته می شد اما بعد از تصویب قانون نظام صنفی سعی شد تا به حضور اصناف اهمیت داده شود.

وی تصریح کرد: اکنون نیز  با وجود تصویب این قانون هنوز برای اصناف مشکلات زیادی وجود دارد و اصناف و بازار به عنوان بزرگترین تشکل بخش خصوصی در مراجع تصمیم گیری حضور چندانی ندارند.

صدیقی با تاکید بر اینکه حضور ۲۰۰ نفری اصناف در شوراهای شهر به حق است، اظهار کرد: در قضایای اخیر که تلاش شد تا اصناف را از حضور در انتخابات حوزه کاریشان به دلیل عضو شوراهای اسلامی شهر بودن منع کنند، توجیه منطقی ندارد. حضور در شوراهای اسلامی شهر و روستا شغل محسوب نمی شود و این کم لطفی است که می خواهند اصناف را از حق مسلم خودشان دور کرده تا اصناف نتوانند حرفشان را بزنند.

وی افزود: اینکه از اصناف عضو شورای شهر خواسته شده از سمت شان استعفا دهند تا حق شرکت در انتخابات صنفی را داشته باشند، عاقلانه نیست و تنها برای کوتاه نگه داشتن اصناف از حقشان است. اعضای هیات رئیسه اتاق اصناف ایران برای حل این مشکل تمام تلاششان را خواهند کرد و از دولت و مجلس می خواهیم تصمیم منطقی در این خصوص بگیرند و در انتخاب های آتی  مطمئن باشد اصناف کسانی را که از جامعه صنفی دور کنند، رای نخواهند داد./ع/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false