فاضلی : میزان مالیات عملکرد سال 96 اصناف تنها 5 درصد افزایش یافت | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۵ خرداد - ۱۳۹۸  
true
true
فاضلی : میزان مالیات عملکرد سال ۹۶ اصناف تنها ۵ درصد افزایش یافت

رئیس اتاق اصناف ایران اعلام کرد: با تعامل بین اتاق اصناف و سازمان امور مالیاتی کشور توافق شد میزان مالیات عملکرد سال ۱۳۹۶ نسبت به عملکرد ۱۳۹۵ گروه سوم از صنوف تنها ۵ درصد افزایش یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، علی فاضلی  با بیان اینکه نشست بین وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس سازمان امور مالیاتی کشور به توافق خوب برای بنگاه های کوچک و متوسط کشور منجر شده است، افزود: گروه های اول و دوم در پرداخت مالیات، صاحبان دفاتر، شرکت ها  و کارخانه های بزرگ هستند که در بند ۱ و ۲ قرار می گیرند و تمام اسناد و مدارک آنها مورد رسیدگی قرار می گیرد و در این خصوص همکاری های لازم انجام می شود.

وی ادامه داد: با گروهی متشکل از ۴ نماینده از سوی اتاق اصناف ایران و ۴ نماینده از دولت کارگروهی تشکیل شد که حاصل زحمات این کارگروه منجر به توافق مالیاتی شد و بدین ترتیب گروه سوم تنها ۵ درصد در مقایسه با عملکرد سال ۹۵ مالیات خواهند پرداخت.

فاضلی ضمن تشکر از وزیر اقتصاد و مسئولان سازمان امور مالیاتی همچنین تقاضای یاری از سوی سازمان های دولتی به بنگاه های کوچک و متوسط کرد و خواستار حداکثر تسهیلات برای این مجموعه اقتصادی را خواستار شد.

وی تصریح کرد: صاحبان بنگاه های کوچک و متوسط ، کارآفرین هستند و سرمایه ملی کشور محسوب می شوند و در صورت حمایت می توانند با ایجاد شغل در جامعه شور و نشاط ایجادکنند.

رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه نمی توان رکود همراه با تورم در بازار را انکار کرد، افزود: در بازار فعلی باید از بنگاه های کوچک و متوسط حمایت کرد. اگر بخواهیم از مزیت های داخلی استفاده کنیم باید کارآفرینان حمایت شوند.

فاضی اظهار کرد: با تفاهم یاد شده، افزایش ۵ درصدی مالیات نسبت به سال قبل در تمام سطوح و رسته ها درنظر گرفته شده است و چنانچه بنگاه های صنفی در مواردی دچار مشکل شدند، اعضای کارگروه آنها را راهنمایی خواهند کرد./ب/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false