دولت شرایط انگیزشی لازم را در قانون کار ایجاد کند | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۶ دی - ۱۳۹۷  
true
true
دولت شرایط انگیزشی لازم را در قانون کار ایجاد کند

نایب رئیس اتاق اصناف ایران با تأکید بر لزوم حمایت‌های بیشتر دولت از حوزه اصناف کشور گفت:‌ دولت باید شرایط انگیزشی لازم را در قانون کار ایجاد کند.

جلال‌الدین محمد شکریه اظهار داشت‌:‌ دولت باید با اعطای یارانه های لازم به بخش کارفرمایی و ایجاد شرایط انگیزشی در قانون کار حمایت‌های لازم را از آنان انجام دهد تا کارفرمایان بتوانند نسبت به جذب بیشتر نیروی کار و استقرار اشتغال پایدار و متوازن اقدام کنند.

وی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در رشت افزود:‌ از آنجا که وجود کارگران در مباحث تولید،‌ نظام توزیع و خدمات‌رسانی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است بنابراین باید طبق دستورالعمل‌های تدوین شده، شیوه‌ها و برنامه‌های مختلفی برای فراهم کردن امکانات لازم برای آنان در محیط‌های کاری پیاده‌سازی شود.

شکریه به بخش‌های مختلف اصناف اشاره کرد و بیان داشت:‌ تولید،‌ توزیع،‌ خدمات و خدمات فنی چهار حوزه اصلی اصناف کشور را تشکیل می‌دهند و کارگران به عنوان یکی از اعضای اصلی آن در هر کدام از این بخش‌ها با مهارت‌ها،‌ تخصص‌های گوناگون و سطح تحصیلات متفاوتی مشغول فعالیت هستند.

وی از کارگر و کارفرما به عنوان دو عضو تفکیک‌ناپذیر نام برد و ابراز داشت:‌ کارگران و کارفرمایان در حقیقت تکمیل کننده عرصه تولید و لازمه تحرک چرخه اقتصادی هستند و تفکیک و جداسازی این دو بخش از هم به‌عنوان چرخ‌‌دنده‌های مولد حرکت‌های اقتصادی به هیچ عنوان امکان پذیر نیست.

رئیس اتاق اصناف گیلان با تأکید بر اهمیت جهانی جایگاه کارگران در جوامع مختلف افزود: ‌تدوین و اجرای قوانینی در سطح جهانی برای حفظ حقوق کارگران و بهبود شرایط کار و استانداردسازی آن در جهت رفاه حال آنان از موضوعاتی است که در همه کشورهای دنیا بر روی آن اتفاق نظر و اجماع کلی وجود دارد.

نایب رئیس اتاق اصناف ایران به وجود برخی نارضایتی‌های کارگران در حوزه اصناف اشاره کرد و اظهار داشت:‌ واحدهای صنفی و در رأس آن اتاق اصناف ایران همواره سعی خود را در جهت ارتقای شرایط مورد نظر از لحاظ بعد روانی،‌ تأمین بهداشت حرفه‌ای و مؤلفه‌های لازم این‌چنینی انجام می‌دهد.

شکریه استقرار واحدهای صنفی در شهرک‌های صنعتی را گامی مؤثر در نزدیک شدن به ایده‌آل‌های ترسیم شده و حمایت از کارگران خواند و گفت:‌ امیدواریم با کمک دولت، نظام بانکی و اجرای تفاهمنامه‌ها مبنی بر استقرار واحدهای صنفی در شهرک‌های صنعتی بتوانیم شرایط کار را برای کارگران بهبود ببخشیم.

وی با تأکید بر لزوم توجه ویژه به حوزه کارگری خاطرنشان کرد:‌ بهبود شرایط کار و نزدیک‌تر کردن هر چه بیشتر آن به وضعیت استانداردهای تعیین شده همواره از اهداف اولویت‌دار اصناف کشور بوده است و استقرار واحدهای صنفی در شهرک‌های صنعتی به تحقق این هدف کمک می‌کند.

true
برچسب ها : , , , , ,
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false