تولیدکنندگان، مظلوم‌ترین افراد بخش اقتصادی کشور هستند | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۷ بهمن - ۱۳۹۷  
true
true
تولیدکنندگان، مظلوم‌ترین افراد بخش اقتصادی کشور هستند

رئیس اتاق اصناف ایران معتقد است:  از تولید و حمایت از تولیدکننده گفته می‌شود اما کدام کشور دنیا را می‌شناسید که نرخ سود تسهیلات از نرخ تورم بالاتر باشد؟ نرخ تورم ۹ درصد اعلام شده اما سود تسهیلات بانکی ۲۱ درصد است! کدام تولیدکننده می‌تواند از زیر بار چنین فشاری به سلامت بگذرد؟

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، علی فاضلی در جلسه ای که در اتحادیه صنف کفاشان دست دوز تهران برگزار شد، ابتدا با اشاره به سابقه حضورش در بازار گفت: «از سال ۱۳۴۸ وارد بازار و حوزه تولید شدم و اصناف را به خوبی می‌شناسم و می‌توانم راحت‌تر حرف بزنم.»

او به موفقیت‌های داخلی در سال‌های گذشته اشاره کرد و گفت: «ما در ۴۰ سال گذشته در حوزه‌های بسیاری به توفیق دست یافته‌ایم که دنیا را به تعجب وا داشته است. دشمن در جهت به یاس کشاندن جامعه ایران است و عزم و اراده جهانی استکبار بر نبود این مجموعه است. پس مراقب باشیم ناآگاهانه در زمین دشمن بازی نکنیم.»

رئیس اتاق اصناف ایران ادامه داد: «یادمان نرود امروز جزو هفت کشور برتر در علم نانو هستیم. امروز در خاورمیانه پیشتاز در تولید دارو و ساختار پزشکی هستیم اما در زمینه اقتصاد مانند دیگر حوزه‌ها به توفیق دست نیافته‌ایم. دلیل آن هم وجود رانت در فضای اقتصادی و ساختار مدیریتی است؛ طوری که از این رانت دل هم نمی‌کنند.»

فاضلی درباره تولیدکنندگان گفت: «تولیدکنندگان، مظلوم‌ترین افراد بخش اقتصادی کشور هستند. آنها از هیچ رانتی در ۴۰ سال گذشته استفاده نکرده‌اند و حتی نظام بانکی هم در خدمت‌شان نبوده و مورد هجمه هم قرار گرفتند. باید اعلام کنم ما به دنبال تسهیلات نیستیم، فقط ما را اذیت نکنید.»

او به قانون‌های دست و پا گیری که بلای جان تولید شده است، اشاره کرد و افزود: “مجلس باید پاسخ‌گو باشد که قانون آزمایشی مالیات ارزش بر افزوده را تصویب کرد اما چرا حدود ۱۰ سال طول کشید؟ این ضرر و زیان را چه کسی جبران خواهد کرد؟ ”

رئیس اتاق اصناف ایران در انتها هم به جنبه مثبت همزیستی اصناف و دولت پرداخت و اظهار کرد:«ما در تعامل با دولت به توفیقات خوبی دست یافته‌ایم به طوری که امروز اصناف در تمام کمیسیون‌های مجلس حضور ثابت دارد. همچنین در بحث مالیات مشاغل با رئیس کل سازمان امور مالیاتی جلسه‌‌هایی داشته‌ایم و باید اعلام کنم که افزایشی را در بخش مالیات بخش تولیدی و توزیعی نخواهم پذیرفت.» /ط/

 

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false