تکلیف واحدهای صنفی بدون پروانه استان زنجان امسال مشخص می شود | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۷ مرداد - ۱۳۹۸  
true
true
تکلیف واحدهای صنفی بدون پروانه استان زنجان امسال مشخص می شود

سرپرست اتاق اصناف استان زنجان با اشاره به اینکه واحدهای صنفی بدون پروانه از ۵ هزار و ۳۰۰ مورد به ۹۰۰ مورد رسید گفت: پایان امسال واحد صنفی بدون پروانه‌ای در استان زنجان نمی‌ماند.

سیدتقی ترابی اظهار داشت: در سال ۹۳، پنج هزار و ۳۰۰ واحد صنفی بدون پروانه در زنجان شناسایی شد که پایش و صدور مجوز فعالیت برای آن‌ها در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش تسنیم، وی با اشاره به اینکه تعداد واحدهای صنفی بدون پروانه تا شهریور ۹۶ به ۹۰۰ مورد رسید تصریح کرد: تا پایان امسال واحد صنفی بدون پروانه نخواهیم داشت مگر اینکه به تازگی اقدام به فعالیت کنند.

سرپرست اتاق اصناف استان زنجان با اشاره به معضل بیکاری در جامعه ابراز کرد: این موضوع سبب شده تا بیکاران بیشتر به سمت واحدهای صنفی رو بیاورند که مشکلاتی از جمله فعالیت بدون پروانه را نیز به دنبال داشته است.

وی در مورد اعتراض برخی نسبت به رشد فعالیت شرکت‌های زنجیره‌ای و فروشگاه‌های بزرگ در زنجان عنوان کرد: برخی از این شرکت‌های ثبت شده که یکی از آن‌ها ترکیه‌ای است مجوز خود را از تهران می‌گیرند و نمی‌توان در شهرستان‌ها مانع فعالیت آن‌ها شد.

ترابی در مورد اینکه برخی معتقدند فعالیت شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای، خرده فروش‌ها را متضرر کرده است، بیان کرد: فعالیت بازاریابی‌های شبکه‌ای به حتم روی خرده فروش‌ها تاثیر دارد اما دنیا در حال پیشرفت است و نمی‌توانیم جلوی آن‌ها را بگیریم.

وی با اشاره به اینکه شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای مجوز فعالیت خود را از وزارت صنعت و معدن و اتاق اصناف دریافت می‌کنند، بیان کرد: با این حال بازرسان سازمان صنعت و معدن بر فعالیت آن‌ها نظارت دارند.

سرپرست اتاق اصناف استان زنجان در مورد ترویج و فروش کالای ایرانی در اصناف ابراز کرد: می‌توانیم با رایزنی از طریق صنعت و معدن محصولات تولیدی استان زنجان را وارد بازاریابی‌های شبکه‌ای کنیم و همین‌طور باید کالای ایرانی در فروشگاه‌ها و مغازه‌ها عرضه شود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false