خرید کالای باکیفیت داخلی مساوی است با اشتغال جوانان ایرانی | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۶ فروردین - ۱۳۹۸  
true
true
خرید کالای باکیفیت داخلی مساوی است با اشتغال جوانان ایرانی

رئیس اتاق اصناف سمنان معتقد است: با تولید و فروش سه دستگاه یخچال پهلو به پهلو (Side By Side) محصول ساخت ایران، یک کارگر ایرانی به مدت یک سال مشغول به کار می‌شود.

علی‌اکبر صیادجو در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، درمورد تاثیر تولید و مصرف کالای داخلی در ایجاد اشتغال گفت: «فرمایشات مقام معظم رهبری در راستای حمایت از کالای ایرانی، انگیزه و اهدافی را دنبال می‌کند که می‌توان در چند محور به آن‌ها اشاره کرد: اشتغال؛ فروش کالای ایرانی توامان می‌شود با ایجاد اشتغال در سطح کشور.

وی ادامه داد: بگذارید چند مثال بزنم: اگر سه یخچال (Side By Side) محصول ایران به فروش برسد، یک کارگر ایرانی به مدت یک سال مشغول به کار می‌شود. تولید و فروش یک خودرو ایرانی که تمام قطعاتش در ایران تولید شده باشد، معادل ۱.۵ کارگر برای یک سال ایجاد اشتغال می‌کند و ضمانت یک سال کار به ازای ۱.۵ کارگر است. به هر حال همه اهمیت موضوع اشتغال را به عنوان یکی از موضوعات اصلی سال‌های اخیر می‌دانیم.»

صیادجو درمورد خروج ارز از کشور که موجب رکود شدید شده است، نیز گفت: «مسئله بعدی رکود است: دلیل مشخص رکود در کشور ما واردات بی‌رویه کالای خارجی است. ارز از کشور خارج می‌شود و نتیجه‌اش رکود اقتصادی است. در ادامه صحبت‌های رهبری، مسئله مهم دیگری هم وجود دارد که ایشان در شهر مشهد به آن اشاره می‌کند: باید قاچاق کالا را جدی بگیریم. آسیب‌ها در بحث قاچاق کالا و حمایت نکردن از کالای داخلی است که این‌طور به نظر می‌رسد که ما در این سال‌ها اشتغال، تولید ملی و رکود را جدی نگرفته‌ایم. حمایت از کالای ایرانی با انگیزه چیره شدن بر رکود، معضل اشتغال و با هدف اصلاح نظام مبادلاتی تجاری است.»

وی در انتها به موضوع اعتمادسازی مردم گفت: «در نهایت اگر تنها به حمایت از کالای داخلی بپردازیم و فرآیند بهبود تولید کالا توجه نکنیم، یقین داشته باشیم که این طرح با شکست مواجه خواهد شد. اعتمادسازی مردم نسبت به خرید کالای ایرانی باید آسیب‌شناسی شود چرا که مردم در صورتی به کالای ایرانی اقبال نشان می‌دهد که چند نکته مهم رعایت شود؛ کیفیت ، بسته‌بندی ، خدمات پس از فروش و قیمت نهایی کالا مواردی هستند که باید مورد توجه قرار گیرند تا اعتماد عمومی را به دست آورند. در غیر این صورت آب در هاون کوبیدن است.»/ط/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false