کاهش 95 درصدی فروش صنایع دستی قاچاق در اصفهان | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۶ فروردین - ۱۳۹۸  
true
true
کاهش ۹۵ درصدی فروش صنایع دستی قاچاق در اصفهان

فروش صنایع دستی قاچاق در میدان تاریخی امام (ره) اصفهان ۹۵ درصد کاهش یافت.

مدیر بازرسی نظارت اصناف استان اصفهان گفت: ازچهار سال پیش تاکنون برای جلوگیری از عرضه صنایع دستی قاچاق با همکاری بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت ، اتاق اصناف، اتحادیه صنایع دستی و بازرسی و نظارت اصناف این استان فروش کالاهای صنایع دستی قاچاق در فروشگاه های صنایع دستی در این مکان تاریخی ۹۵ درصد کمتر شده است.

جواد محمدي فشاركي، اصفهان را مهد صنایع دستی ایران و شهر جهانی صنایع دستی ومیدان تاریخی امام را نمادی تاریخی از ایران برشمرد و افزود: این میدان تاریخی  یکی از اصلی ترین پایگاه های خرید و فروش صنایع دستی و بزرگترین مرکز عرضه صنایع دستی اصیل ایرانی است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکزاصفهان، وی گفت: فروش کالاهای مشابه صنایع دستی که بیشتر قاچاق و بی کیفیت است، تهدیدی اقتصادی برای صنایع دستی اصیل ایران و اصفهان محسوب می شود.

میدان تاریخی امام اصفهان شاهکار معماری صفوی دارای حجره هایی در دور تا دور میدان است که  از گذشته های دور مرکز عرضه و فروش صنایع دستی اصیل ایرانی بوده و  تا کنون هم این کاربری حفظ شده است.

این مکان تاریخی ارزشمند  هشتم بهمن ۱۳۱۳ به شماره ۱۰۲ در فهرست آثار ملی کشور ثبت شد و اردیبهشت ۱۳۵۸ به شماره ۱۱۵ در میراث جهانی یونسکو به ثبت جهانی رسید.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false