حمایت از کالای ایرانی واکسینه کردن اقتصاد در مقابل تنش های بیرونی است | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۴ فروردین - ۱۳۹۸  
true
true
حمایت از کالای ایرانی واکسینه کردن اقتصاد در مقابل تنش های بیرونی است

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران با تاکید بر اینکه قاچاق کالا تهدید جدی برای تولید کالای داخلی است، گفت: در سالی که به نام حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده است، ضروریست تا مسئولان امر اقدامات اساسی را بکار بگیرند.

محمدعلی صدیقی در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران افزود: آنچه در حال حاضر به معنای واقعی کالای ایرانی را تهدید می‌کند، قاچاق کالا است؛ وقتی کالای قاچاق از مبادی رسمی گمرگ وارد می‌شود، فرصت رقابت را از کالای ایرانی می‌گیرد و با وجود اینکه کالای ایرانی تمامی هزینه‌های جاری و مطالبات دولتی را پرداخت می‌کند اما وجود سربار کالای قاچاق فرصت را از کالای داخلی گرفته است.

وی تصریح کرد: میلیاردها دلار واردات کالای قاچاق به کشور، رقمی نیست که فقط همه آن ته لنجی یا چمدانی باشد؛ مشخص است که بیشتر از مبادی رسمی وارد می‌شود، با این وجود هیچ حمایتی را نمی توانیم از کالای ایرانی داشته باشیم.

صدیقی با بیان اینکه بحث حمایت از تولید کالای داخلی به آحاد جامعه برمی‌گردد، ادامه داد: این مساله باید به عنوان فرهنگ نهادینه شود و همه به این باور برسند که با خرید کالای ایرانی چه کار بزرگی انجام می‌دهند. به ازای خرید هر کالای ایرانی یک فرصت شغلی ایجاد می‌شود ضمن اینکه بتدریج سبب کاهش معضلات اجتماعی می شود.

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران گفت: موضوع حمایت از کالای ایرانی از سال ها قبل در اتاق اصناف ایران مورد توجه جدی قرار گرفته است. حمایت از کالای ایرانی به نوعی واکسینه کردن اقتصاد در مقابل تنش‌های بیرونی است و این پتانسیل در تولید کالای داخلی است که علاوه بر تامین نیازهای داخلی می‌توان بخشی از نیاز بازار منطقه را تامین کرد.

وی اظهار کرد: کاسب حبیب الله است و مردم به بازاریان اعتماد دارند و زمانی که می خواهند کالایی بخرند از فروشنده هم مشورت می‌گیرند. فروشندگان نیز باید به این باور برسند که فروش کالای ایرانی هر چند سود اندک داشته باشد به جیب خودمان باز می گردد و قطعا موجب جلوگیری از آسیب های اجتماعی می شود و بازخورد آن به خانواده هایمان برمی گردد.

  • تولیدکنندگان برای ارتقای کیفیت تولید تلاش کنند

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران با بیان اینکه تولیدکنندگان داخلی نیز باید به ارتقاء کیفیت تولید بها بدهند ، تصریح کرد: در این زمینه دولت نیز باید حمایت های لازم را داشته باشد و حمایت از تولیدکنننده تنها به پرداخت تسهیلات بانکی ختم نمی شود چرا که اولویت کار پرداخت تسهیلات بانکی با سود بالا نیست بلکه نیاز به فناوری، تکنولوژِی و دانش روز داریم.

وی گفت: در شرایط فعلی اقتصاد کشور همه تولیدکنندگان توان رفتن به کشورهای اروپایی یا توسعه یافته را برای کسب آموزش جدید ندارند که لازم است دولت زمینه آن را برای تولیدکننده داخلی برای فراگرفتن دانش و فناوری روز تولید فراهم کند.

صدیقی درعین حال افزود: تولیدکنندگان کشور در برخی از صنایع و تولیدات بسیار موفق عمل کرده اند و حتی صادرات خوبی هم در بعضی از بخش های تولیدی داریم که می توان با پشتکار و عزم جدی دولت این توان را به سایر حوزه های تولید تعمیم داد. به عنوان مثال مردم تبریز در بحث خرید و فروش کفش ایرانی بسیار خوب عمل کردند که این مساله بازخورد موفقی داشت و امیدواریم در سال جدید شاهد نیز این دست از اتفاقات در راستای حمایت از کالای داخلی باشیم./ع/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false