ارتقاء کیفیت تولیدات داخلی، واردات کالا را فاقد مزیت می کند | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۱ تیر - ۱۳۹۸  
true
true
ارتقاء کیفیت تولیدات داخلی، واردات کالا را فاقد مزیت می کند

رئیس اتاق اصناف تفرش در استان مرکزی با بیان اینکه زیرساخت های افزایش تولید باید برای تولیدکنندگان فراهم شود، گفت: باید زمینه و شرایط لازم به گونه ای فراهم شود که تولیدکننده  انگیزه ای برای ادامه فعالیت داشته باشد.

احمد کلانتری در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران افزود: ثبات نرخ ارز یکی از مهم‌ترین متغیرهای اقتصادی در هر کشوری است و افزایش غیرمنطقی آن بر روند کار تولید تاثیر می گذارد و ادامه فعالیت های تولیدی را برای تولیدکنندگان سخت خواهد کرد لذا باید این وضعیت ساماندهی شود.

وی با بیان اینکه نوسانات نرخ ارز بر رشد تولید و تقاضای کشور و دیگر متغیرهای اقتصادی مؤثر است؛ تصریح کرد: دولت باید راهکار موثری برای ثبات اقتصادی در نظر بگیرد و قطعا افزایش نرخ ارز موجب کاهش تولید داخلی و افزایش ورود کالای قاچاق به کشور خواهد شد.

کلانتری افزود: تولید ملی به معنای حضور اقتصاد جامعه در عرصه جهانی است ، کشوری که تولید کالا یا خدمت ندارد ، طفیل اقتصاد جهانی محسوب می شود و همیشه وابسته خواهد بود اما جامعه ای در عرصه بین المللی برنده است که تولیدکننده باشد.

رئیس اتاق اصناف تفرش اظهار کرد: هرچه به سوی تقویت تولید حرکت کنیم ، حضور و بروز بیشتری در عرصه بین المللی می یابیم و در آن صورت تولید ملی نشان اقتصاد ایرانی در جهان خواهد شد. در داخل هم تولید ایرانی در رقابت با کالاهای وارداتی نه تنها دغدغه نخواهد داشت بلکه بخشی مهمی از واردات را فاقد مزیت خواهد کرد.

وی افزود: حمایت از تولید ملی بدین معنی است که محصولات را با کیفیت بالا تولید کنیم و  تحویل جامعه دهیم؛ باید حمایت از تولید ملی به عنوان دغدغه اصلی همه مردم و مسئولان باشد و مصرف کننده ایرانی هم با اختیار خود کالای ایرانی را بر موارد مشابه خارجی ترجیح دهد./ع/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false