خرده فروشی‌ها زیر ذره بین اتاق اصناف | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۵ آذر - ۱۳۹۷  
true
true
خرده فروشی‌ها زیر ذره بین اتاق اصناف

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: بر اساس قانون نظام صنفی بحث چگونگی کنترل و نظارت بر بازار در سطح خرده فروشی‌ها برعهده اتاق های اصناف سراسر کشور است.

علی فاضلی افزود: هر اتاقی تعدادی بازرس برای چگونگی کنترل و نظارت بر بازار شهر، شهرستان و مرکز استان در اختیار دارد که این مجموعه تحت یک مدیریت واحد زیر نظر اتاق اصناف ایران فعالیت می کند.

وی در برنامه «روز از نو» رادیو اقتصاد همچنین از وجود یک هزار و ۴۵۰ بازرس اتاق اصناف در سراسر کشور اشاره کرد و اظهارداشت: پراکندگی بازرسان در کشور به تعداد واحدهای صنفی هر شهر بستگی دارد.

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: در کنار این مجموعه ۴۰۰ بازرس طرح تشدید سازمان حمایت و همینطور گشت‌های تعزیرات حکومتی برای کنترل بهتر و برخورد با متخلفان در سطح بازار انجام وظیفه می کنند.

وی در ادامه افزود: کنترل و نظارت بر بازار به صورت مستمر در طول سال انجام می گیرد و مربوط به زمان و مقطع خاصی نیست.

فاضلی بیان داشت: هر ساله روند نظارت و بازرسی از بازار در روزهای پایانی سال به صورت جدی برای حمایت از حقوق مصرف کنندگان، ایجاد آرامش در بازار، فراهم کردن بستر مناسب برای تامین، توزیع و مایحتاج عمومی و همچنین کنترل و نظارت بر وضعیت بازار کالا و خدمات در دستور کار اتاق اصناف، تعزیرات حکومتی و غیره قرار می گیرد.

وی در پاسخ به این پرسش که اتاق اصناف از روند این بازرسی ها رضایت دارد، گفت: علی رغم موارد و مسایل مترتب بر فضای کسب و کار کشور از قبیل افزایش نرخ ارز و غیره بطور نسبی بازار از شرایط مناسبی برخوردار است.

رئیس اتاق اصناف ایران افزود: بازار شب عید برمدار ثبات قرار دارد و در بحث تامین و عرضه کالا با کمترین مشکل مواجه است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false