رکود بازار میزان فروش واحدهای صنفی سیرجان را کاهش داده است | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۲ آذر - ۱۳۹۷  
true
true
رکود بازار میزان فروش واحدهای صنفی سیرجان را کاهش داده است

رئیس اتاق اصناف سیرجان معتقد است: «بازار با رکود مواجه است و شرایط طوری گریبان اصناف را گرفته که در سال جاری واحدهای زیادی تعطیل شده‌اند و تنها ۱۵۰ نفر برای کسب مجوز ورود به بازار کار در اصناف، آن هم برای ۴۰ اتحادیه اقدام کرده‌اند. این موضوع به خوبی نشان می‌دهد وضعیت چطور است و چه آینده‌ای در انتظار اصناف است.»

محمداسماعیل خواجونژاد در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران با اشاره به جمعیت سیرجان و وضعیت اقتصادی سیرجان می‌گوید: «شهرستان سیرجان جمعیتی حدود ۳۵۰ هزار نفر دارد که ۲۰۰ هزار نفر از این جمعیت در شهر ساکن هستند. سیرجان با وجود مهاجرپذیر بودن با رکود عجیب مواجه است و برای مثال فروشنده‌های پوشاک ما بیش از دو ماه است که فروش نداشته‌اند و فروشنده‌‌ها در مغازه‌هاشان چرت می‌زنند.»

او درمورد افتتاح برخی فروشگاه های زنجیره ای در سراسر کشور و تاثیر آن‌ها روی دیگر واحدهای تجاری می‌گوید: « این فروشگاه‌‌های بزرگ بلای جان واحدهای خرد شده‌اند. در شهر سیرجان سه فروشگاه زنجیره ای افتتاح شده که هر کدام از این فروشگاه‌ها ۵۰ واحدهای تجاری را زمین زده‌اند تا خودشان سر پا بمانند.

رئیس اتاق اصناف سیرجان در آخر می گوید: صاحبان این فروشگاه های زنجیره ای به علت ارتباطات قوی که دارند، توانسته اند مجوز فروش هر کالاهایی از جمله مرغ ، گوشت و میوه را بگیرند و در این فروشگاه ها عرضه کنند./ط/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false