فروش ویژه محصولات ایرانی با هدف حمایت از تولید داخلی کلید خورد | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۲ آذر - ۱۳۹۷  
true
true
فروش ویژه محصولات ایرانی با هدف حمایت  از تولید داخلی کلید خورد

مشاور عالی اقتصادی و برنامه ریزی اتاق اصناف ایران از اجرای طرح فروش ویژه محصولات ایرانی با هدف حمایت تولید داخلی و اشتغالزایی خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، محمدباقر مجتبایی در جلسه ویژه  کمیته برندسازی که با حضور برخی روسای اتحادیه های صنفی تهران برگزار شد،  اظهار کرد: در راستای اجرای فرامین رهبری و تاکید بر اصل اقتصاد مقاومتی و تقویت تولید داخلی، اتاق اصناف ایران با همکاری برخی اتحادیه های صنفی طرحی را در نظر گرفته که هدف اصلی آن حمایت از اشتغال و حفظ مشاغل موجود است.

وی افزود: ویژگی مهم دیگر طرح یاد شده، برند سازی محصولات داخلی با حمایت تولیدات داخلی و فرهنگ سازی برای استفاده از کالاهای ایرانی و عملا مبارز واقعی با قاچاق کالا است.

مجتبایی با بیان اینکه طرح مذکور از ابعاد و اهداف مختلف مورد بررسی و تحقیق قرار گرفته است، تصریح کرد: این طرح ویژه برای بازار پایان سال که میزان عرضه و تقاضا افزایش می یابد و تمرکز بیشتر بر انواع پوشاک کیف و کفش و محصولات چرمی است، به اجرا درمی آید.

مشاور اتاق اصناف ایران با بیان اینکه این طرح از ابعاد مختلف مورد ارزیابی قرار گرفته است ، افزود: به طور کلی ۹۲ درصد تولیدکنندگان پوشاک، صنفی هستند و اصناف با کمترین سرمایه گذاری بیشترین اشتغالزایی را دارند و هرچقدر این واحدها تقویت شوند، بندهای دیگر اقتصاد مقاومتی یعنی درون نگری، برون زایی و تقویت صادرات فراهم خواهد شد.

مجتبایی گفت: هر چقدر میزان تولیدات داخلی ما با کیفیت تر باشد ، می توان زمینه صادرات را فراهم کرد.  باید زمینه توسعه صادرات محصولات داخلی را فراهم کنیم و با این رویکرد الگویی طراحی کردیم که مشابه آن نیز  برای شهرستان های کشور ارسال خواهد شد.

وی با بیان اینکه همه رسته ها می توانند در این طرح حضور داشته باشند، افزود: در حال حاضر اولویت با صنوفی است که در روزهای پایانی سال متقاضی بیشتری دارند؛ ما می توانیم تولید خوب و با کیفیت داشته باشیم و در این طرح ویژگی هایی مانند کیفیت، تنوع و قیمت را بر محصولات ایرانی دیده شده است؛ مساله مهم دیگر بحث مشتری مداری است که از اهمیت بالایی برخوردار است.

مجتبایی تاکید کرد: در این طرح مشتری مداری به عنوان یک اصل مهم دیده شده به گونه ای که اگر مشتری بخواهد کالا را تعویض یا پس دهد این امکان برایش فراهم باشد و مصرف کننده بتواند با آرامش خرید کند و هم از کیفیت و قیمت مناسب رضایت داشته باشد. برای فروشندگان نیز شاخص هایی در نظر گرفته ایم که باید فروشندگانِ مشمول این طرح باید این شاخص ها را رعایت کنند و به فروشندگان لوگو داده می شود تا در مغازهای خود نصب کنند.

وی افزود: هدف اصلی ما حمایت از کالای صددرصد ایرانی با رعایت تکریم ارباب رجوع است به گونه ای که مشتری احساس کند برنده واقعی است و این حس باید به وجود بیاید که با خرید کالای ایرانی تولیدکنندگان ایرانی در کار خود باقی می مانند و انتظار ما این است که مسئولان نیز حمایت لازم و واقعی  را داشته باشند.

مشاور اتاق اصناف ایران اظهار کرد: کالای ایرانیِ با کیفیت، رعایت نرخ های متعارف و رقابتی، داشتن تنوع و گوناگونی در طرح ها و مدل های کالا، شناسنامه دار بودن کالاها، الزام تعویض یا مرجوعی کالا حداکثر تا یک هفته از ویژگی های خرید در این طرح در نظر گرفته شده است. داشتن پروانه کسب، داشتن برچسبِ قیمت، ارائه رسید محصول، الزام به تعویض و رجوعی کالا ، مشتری مداری و خدممات پس از فروش، تکریم مشتریان، چیدمان مناسب و جذاب مغازه، الصاق طرح لوگو مشترک اتاق و اتحادیه از شاخص هایی است که در این طرح برای فروشندگان در نظر گرفته شده است./ع/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false