ایام عید کمبود کالا نداریم/ مردم گرانفروشی را گزارش کنند | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۵ خرداد - ۱۳۹۸  
true
true
ایام عید کمبود کالا نداریم/ مردم گرانفروشی را گزارش کنند

سخنگوی اتاق اصناف ایران گفت: مردم در سراسر کشور با شماره گیری ۱۲۴ می توانند شکایت خود را از واحد صنفی که گرانفروشی می کنند، گزارش دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، مجتبی صفایی به خبرنگار اقتصادی خبرگزاری برنا گفت: در جلساتی که برای تنظیم بازار برگزار شد، گزارشاتی از انبارهای کالای ضروری و مورد نیاز ایام عید ارائه شد. خوشبختانه کمبود کالایی در ایام عید نخواهیم داشت.

او اظهار کرد: همچنین در خصوص کالاهای مورد استفاده اعم از گوشت، مرغ، برنج، میوه و دیگر اقلام که در ایام عید مصرفشان بالا می رود و در سبد اصلی غذای خانوار قرار می گیرند، کمبودی نخواهیم داشت.

صفایی درباره اینکه چه تدابیری برای قیمت ها در ایام عید اندیشیده اید، گفت: قیمت ها تابع یک سری متغیرها هستند. بخش عمده ای از اقتصاد کشور با دلار اداره می شود و در مواردی خرده فروشان گرانی را به بالا بودن نرخ ارز ربط می دهند.

او تشریح کرد: گرانی و گرانفروشی ۲ مبحث جدا هستند. وقتی گرانی هست این به عوامل خاص خود مربوط می شود اما پدیده گران فروشی، موضوعی است که احتمال دارد توسط برخی واحدها اتفاق بیافتد.

سخنگوی اتاق اصناف ایران افزود: در ایام عید با گران فروشان، بخصوص فروشندگان کالاهایی که مورد استفاده مردم هستند، برخورد خواهد شد. واحدهای صنفی عرضه کننده این واحدها بیشتر در معرض دید بازرسان صنعت، معدن و تجارت و بازرسان اتاق اصناف و نمایندگان تعزیرات حکومتی هستند که در صورت مشاهده تخلف، منجر به جریمه خواهد شد.

صفایی بیان کرد: به دلیل حجم گسترده کار و عرضه و تقاضای بالا در بازار از دولت انتظار داریم آنچه که طبق قانون در تبصره ۶ ماده ۷۲ تعریف شده که یک سوم از دریافتی جرایم باید به اتاق اصناف برگردد، توجه بیشتری کند.

او تاکید کرد: تمام تلاش مان را برای ایجاد بازار امن برای هموطنانمان انجام داده و با متخلفان برخورد جدی تری خواهیم داشت. با گران فروشان و کم فروشان که به جیب مردم چشم طمع دارند با قاطعیت تمام برخورد خواهیم کرد.

سخنگوی اتاق اصناف ایران افزود: مسئولان جهاد کشاورزی از کامل بودن میزان ذخیره صحبت کردند و با توجه به میزان مصرف سالیانه و نیاز کشور، امسال کمبود کالا نخواهیم داشت.

او اضافه کرد: همه اقلام عید موجود است و گران نمی شود. چنانچه گران فروشی شود توسط بازرسان اتاق اصناف مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

صفایی عنوان کرد: ستاد تنظیم بازار قیمت واحدی را برای اقلام اعلام خواهد کرد و  همه واحدها موظف به درج قیمت های مصوبه ستاد تنظیم بازار در مغازه خود هستند. چنانچه قیمت روی اقلام با قیمت مصوبه مغایرت داشته باشد، این گران فروشی به حساب می آید.

سخنگوی اتاق اصناف ایران در پایان بیان کرد: مردم در سراسر کشور با شماره گیری ۱۲۴ می توانند شکایت خود را از واحد صنفی که گران فروشی می کنند، گزارش دهند که بازرسان اتاق اصناف  به طور جدی برخورد و تشکیل پرونده خواهند داد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false