برگزاری نمایشگاه بهاره با نظارت مستقیم اتاق های اصناف باشد | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۵ آذر - ۱۳۹۷  
true
true
برگزاری نمایشگاه بهاره با نظارت مستقیم اتاق های اصناف باشد

رئیس اتاق اصناف زنجان معتقد است: برگزاری نمایشگاه های بهاره باید زیر نظر اتحادیه ها و با نظارت مستقیم اتاق های اصناف به عنوان متولی این امر صورت بگیرد و در غیر این صورت، چنین اتفاقی مضر خواهد بود و به کسبه لطمه وارد خواهد کرد.

رحیم حاج نایبی  در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران درمورد برگزاری نمایشگاه های بهاره می گوید: «برگزاری نمایشگاه های بهاره اگر با کیفیت و هدف نهایی آن سودرسانی به واحدهای صنفی و البته مصرف کننده باشد، مورد قبول اصناف است اما با برگزاری بدون در نظر گرفتن چنین شرایطی به هیچ وجه موافقت نخواهیم کرد.»

رئیس اتاق اصناف زنجان حضور جدی و حرفه ای اتاق اصناف در برپایی نمایشگاه های بهاره را الزامی می داند و می گوید: «با توجه به رکود بازار، برگزاری نمایشگاه بهاره که از کیفیت کافی برخوردار نباشد، توجیه ندارد. مسلما برپایی بازارهای موقت که به طور حرفه ای توسط اتحادیه ها برگزار می شود، مورد تایید اتاق های اصناف است. متاسفانه شاهد برگزاری نمایشگاه هایی توسط دیگر نهادها و دستگاه های غیر متولی هستیم که امری غیر قانونی است.»

او در ادامه می گوید: «اصناف سکاندار اقتصاد کشور است و در تمام روزهای سال و با وجود شرایط رکود با پایبندی به قانون، مالیات، بیمه و… را پرداخت می کنند؛ پس باید چنین نمایشگاه هایی را هم در اختیار داشته باشند تا با کنترل و نظارت دقیق اتفاقی حرفه ای و مورد رضایت مصرف کننده شکل بگیرد. ما اعتقاد داریم حتی اگر سیاست های دولت هم موجب برگزاری نمایشگاه بهاره شود، پس باید زیر نظر اصناف باشد.»

حاج نایبی درمورد کسب و کارهای نوین هم می گوید: «متاسفانه آمار دقیقی از سایت ها و اشخاصی که در این شهر و از طریق فضای مجازی به مصرف کنندگان کالا عرضه می کنند نداریم. اعتقاد شخصی من این است که کسب و کار در فضای مجازی در عین حال که می تواند مزایای زیادی برای شهروندان داشته باشد، ممکن است زمینه کلاهبرداری و سوء استفاده از آنان را هم فراهم کند.

وی تصریح کرد: پس نظارت دقیق و جدی بر کسب و کارهای مجازی لازم است و اتاق اصناف باید متولی این امر باشد. آیین نامه نیازمند یک بازنگری جدی برای صدور مجوز فعالیت در فضای کسب و کار نوین و مجازی است تا اتاق بتواند ضمن نظارت بر اندک افراد سودجو که هدفشان کلاهبرداری است، به بهبود و راهنمایی این جریان در مسیر درست کمک کند.»

وی در پایان گفت: «فکر می کنم تا امروز تعلل کرده ایم و اجازه دادیم تا کار از کار بگذرد اما هنوز هم دیر نشده فرصت برای تعامل و نظارت وجود دارد.» /ط/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false