71 هزار واحد صنفی بدون پروانه کسب در تهران فعالیت می کنند | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۵ آذر - ۱۳۹۷  
true
true
۷۱ هزار واحد صنفی بدون پروانه کسب در تهران فعالیت می کنند

رئیس اتاق اصناف ایران: در شهر تهران ۲۵۰ هزار واحد صنفی فعالیت دارند و ۷۱ هزار بدون پروانه کسب ، فعال است که ما اعتراض داریم.

علی فاضلی در همایش اتاق اصناف ایران با شهردار تهران گفت: اتاق اصناف در بزنگاه های تاریخ همیشه نقش موثری داشته از جنبش تنباکو تا دفاع مقدس و در واقع اتاق اصناف در بحث آموزش و پرورش نیروهای خلاق نیز تاکنون توانسته است خوب بدرخشد.

رئیس اتاق اصناف تهران در این همایش از تشکیل کارگروه مشترک با شهرداری با هدف حل مشکلات کسب و کارهای شهری خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، وی ادامه داد: در حال حاضر ۶۵۰ هزار بنگاه صنفی تولیدی در کشور مشغول به فعالیت است و ۵۵۰ هزار بنگاه­ خدمات فنی نیز در عرصه فنی و عملیاتی در کشور خدمات رسانی می کند.

رئیس اتاق اصناف ادامه داد: در اجرای بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون اصناف از اوایل انقلاب و در سالهای ۶۹ و ۷۰ ، اعتراض کردیم که تاکنون هیچ اقدامی نشده و مدیریت منسجم نداریم و اگر قرار است اشتغال در کشور به درستی صورت گیرد باید شهرک های صنفی و تولیدی ایجاد شود که طبق همین بند ۲۰­ ماده ۵۵ هیچ تسهیلاتی در خصوص ایجاد شهرک های صنفی و تولید برای اشتغالزایی در نظر گرفته نشده است.

وی با اشاره به نصب تابلوهای تبلیغاتی در سطح شهرها گفت: هیچ مخالفتی در باره دریافت عوارض تابلوهای تبلیغاتی در شهرها نداریم اما درباره تعرض به تابلوهای تبلیغاتی اصناف و خدمات تولیدی اعتراض داریم و بی مهری می شود.

فاضلی با اشاره به ایجاد مجتمع های تجاری بی­ رویه در پایتخت گفت: متاسفانه شاهد ساخت و ایجاد مجتمع های تجاری بی رویه در پایتخت هستیم که هیچ کارایی ندارد و قارچ گونه رشد فزاینده ای دارد و اگر ارزیابی بهنگام صورت می گرفت به ساختار شهر نیز تعرض نمی شد.

رئیس اتاق اصناف با اشاره به اینکه برخی اتحادیه های صنفی را شهرداری ها به عنوان یک مرکز تجاری نگاه می کند ،گفت: دکه داران، انبارداران و اتحادیه های صنفی که در قانون به عنوان نهاد عمومی دیده می شود در برخی از مناطق شهرداری تهران به عنوان یک مجموعه اداری دیده می شود در صورتی که هیچ گونه موضوع تجاری و سودآوری ندارد و عملکرد­شهرداری ها باعث شده است به آنها به عنوان یک مجموعه تجاری و درآمدزایی نگاه شود که هزینه های بسیاری تحمیل می کند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false