فاضلی : جریمه گران فروشی و کم فروشی بسیار اندک است | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۸ دی - ۱۳۹۷  
true
true
فاضلی : جریمه گران فروشی و کم فروشی بسیار اندک است

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: یکی از ایرادهای موجود در قانون نظام صنفی کشور؛ پایین بودن جریمه های گران فروشی و کم فروشی است.

علی فاضلی افزود: میزان جرم با تخلف سازگاری ندارد؛ به همین جهت تنها راهکار موجود اصلاح قانون نظام صنفی کشور و تعزیرات است تا یک تناسبی میان جرم و وضعیت مالی که قانونگذار تعیین کرده برقرار شود.

فاضلی تصریح کرد: افزایش نظارت در مجموعه ساختاری اقتصاد به خصوص در صحنه بازار یکی دیگر از راهکارها در زمینه مقابله با کم فروشی و گران فروشی بوده است.

فاضلی افزود: یکی دیگر از مشکلات موجود در این خصوص، عدم تناسب میان میزان حمایت از سطوح بازرسی در کشور و مجموعه ای که قانونگذار آن را تعریف کرده است؛ به طوری که براساس تبصره ۷ ماده ۷۲ نظام صنفی در خصوص تامین بازرسان در نظر گرفته شده  است اما طبق آن اقداماتی صورت نمی‌گیرد.

به گفته وی؛ این امر موجب می شود تا ۳ میلیون بنگاه صنفی کشور را  هزار و ۵۰۰ نفر بازرسی کنند که این تعداد بسیار اندک است.

رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به اینکه نرخ جریمه گران فروشی و کم فروشی بسیار کم است،  بیان کرد: طرحی در این خصوص به دولت ارائه شده و در صورت تصویب در مجلس به مرحله اجرایی خواهد رسید. البته  علنی شدن این طرح در مجلس یک مدت زمان ۶ ماهه خواهد برد.

این مقام مسئول در خاتمه یادآور شد: در حال حاضر دستگاه نظارتی به امور گران فروشی و کم فروشی رسیدگی می کند اما موضوع لازم، بررسی میزان برخورد کیفیت آن است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false