نظام بانکی باید در خدمت تولید باشد | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۸ دی - ۱۳۹۷  
true
true
نظام بانکی باید در خدمت تولید باشد

با امضای تفاهم نامه ای بین علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران و کوروش پرویزیان مدیرعامل بانک پارسیان، واحدهای صنفی تولیدی کوچک و متوسط از تسهیلات در جهت حمایت از تولید ملی بهره مند می شوند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، علی فاضلی روز یکشنبه در جریان امضای این تفاهم نامه که در محل اتاق اصناف ایران انجام شد، گفت: اصناف به عنوان یک مجموعه اقتصادی عظیم در قالب بنگاه های صنفی کوچک و متوسط، نقش مهمی در فعالیت های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی ایفا می کنند.

وی افزود: با توجه به وجود مشکلات در زمینه تولید باید از توان نظام بانکی کشور برای رونق تولید و کسب و کار استفاده کرد؛ اکنون با امضای این تفاهم نامه و تعامل بین بانک پارسیان و اتاق اصناف ایران از این فرصت در جهت ایجاد اشتغال پایدار و تولید کالای ایرانی می توان استفاده ببیشتری کرد.

فاضلی با اشاره به پشتیبانی بانک‌ها در قضیه پلاسکو گفت : در ماجرای پلاسکو با حمایت برخی بانک ها بخشی از مشکلات حل شد که امیدواریم بقیه مشکلات نیز حل شود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه نظام بانکی باید در خدمت ایجاد اشتغال و  تولید باشد، اضافه کرد: با توجه به تعاریف بودجه سال آینده و سرفصل  هایی از محل افزایش درآمد برای ایجاد شغل و همچنین مزیت بنگاههای کوچک و متوسط نسبت به بخش صنعتی، نظام بانکی کشور این امکان را دارد که با حمایت بیشتر از تولیدکننده در جهت ایجاد اشتغال پایدار و تولید گام بلندتری بردارد.

فاضلی اظهار کرد: در حوزه پوشاک و چرم، نگاه و عملکرد ما به ساخت شهرک‌های صنفی و تخصصی و همچنین فعالیت های صادرات محور برای کمک به توسعه صادرات غیرنفتی است که امیدواریم با حمایت بانک ها به این مهم دست یابیم.

وی گفت: با امید به اینکه امضای این تفاهم نامه سرفصلی برای شروع همکاری و تعامل بیشتر اصناف با مجموعه نظام بانکی باشد، افزود: بانک پارسیان محور این روند است و در ادامه امید به یاری بانک های دیگر داریم  که بتوانند ما را یاری برسانند.

به گزارش خبرنگار ما، مدیرعامل بانک پارسیان نیز در این نشست ضمن اظهار خرسندی از امضای تفاهم نامه و تعامل با اتاق اصناف ایران گفت: برای ایجاد اشتغال پایدار و حمایت از واحدهای صنفی  نیاز به تعامل با همه بانک‌ها بیشتر می شود.

کوروش پرویزیان از تولید و مصرف کالای ایرانی به عنوان یکی از موضوعات مهم نام برد و افزود: با امضای این تفاهم نامه ها و با پرداخت تسهیلات به تولید کننده و مصرف کننده می توان رغبت بیششتری برای تولید و مصرف کالای ایرانی ایجاد کرد.

وی به الکترونیکی کردن رابطه اصناف و بانک ها اشاره کرد و ادامه داد: با این تعامل زمینه رابطه بین اصناف و بانک ها در شرایط مطمئن تر قابل ارزیابی می شود. اکنون زیرساخت های لازم در این زمینه فراهم است.

اعتبار این تفاهم نامه به مدت سه سال است./ب/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false