موافق افزایش قیمت حامل های انرژی نیستیم/ بودجه سال 97 باید در جهت تقویت تولید باشد | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۸ دی - ۱۳۹۷  
true
true
موافق افزایش قیمت حامل های انرژی نیستیم/ بودجه سال ۹۷ باید در جهت تقویت تولید باشد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی  با تاکید بر اینکه جهت گیری بودجه  ۹۷ باید در تقویت تولید باشد، گفت: ما نیز در مجلس موافق افزایش طرح قیمت حاملهای انرژی نیستیم.

سیدمهدی مقدسی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی اتاق اصناف ایران با بیان اینکه در بودجه ۹۷ نکات مثبت و  منفی وجود دارد، افزود: هزینه های جاری در بودجه سال آینده افزایش یافته اما هزینه های عمرانی کاهش نشان می دهد ضمن اینکه موضوع افزایش نرخ حامل های انرژی و یا دریافت عوارض های مختلف و حذف یارانه ها برای بسیاری از مردم دغدغه ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه نمایندگان موافق افزایش قیمت ها نیستند، ادامه داد: در کمیسیون تلفیق باید دقت شود تا مردم دغدغه ای پیرامون این موضوع نداشته باشند و ما نیز در کمیسیون تخصصی و صحن مجلس تلاش مان این است تا مواردی که در لایحه آمده و برای مردم مشکل ایجاد می کند، را جلوگیری کنیم.

وی تصریح کرد: برای حمایت از تولید ۶۴ هزار میلیارد تومان از منابع مختلف پیش بینی شده که نفس کار خوب است اما نباید به گونه ای باشد که از یک سو هزینه های تولید کم شود و از سوی دیگر با تحمیل عوارض مختلف، هزینه های تولید افزایش داشته باشد.

مقدسی با بیان اینکه جهت گیری بودجه برای سال ۹۷ باید در مسیر کاهش هزینه ها و تقویت تولید باشد، گفت: در کمیسیون صنایع دقت های لازم را داشته ایم و موارد ضروری به کمیسیون تلفیق داده شده و در مجموع نباید بگذاریم برای مردم دغدغه ای ایجاد شود .

وی با بیان اینکه رونق تولید و صادرات در گرو حمایت از فعالیت بخش خصوصی است، تاکید کرد: رونق تولید و صادرات کشور در گرو حمایت از فعالیت بخش خصوصی است و باید موانع این حوزه را از میان برداریم.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: قانون مالیات بر ارزش افزوده از سوی مجلس شورای اسلامی در حال بازنگری است. در قانون جدید برای شهرداری ها سهم بیشتری پیش بینی شده چرا که شهرداری ها خدمات رایگان زیادی ارایه می کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بیان کرد که برخی از واحدهای تولیدی کشور به سمت مونتاژ کاری رفته اند و با مجوز تولید، واردات مواد اولیه تولید کالا را در دستور کار خود قرار داده اند.

مقدسی با اشاره به اینکه مونتاژکاری آفت صنعت و تولید در کشور است، افزود: در شرایطی که استراتژی رشد اقتصادی در رشد تولید و صنعت دنبال می شود، باید تولید واقعی صورت گیرد، نه اینکه با شراکت با کشورهای خارجی واحدهای تولیدی به مکانی برای مونتاژکاری تبدیل شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به قراردادهای همکاری بین واحدهای تولیدی داخلی و خارجی ادامه داد: در تمام قراردادهای همکاری باید این نکته مدنظر قرار گیرد که سهم تولید داخل قابل توجه باشد، نباید به این سمت برویم که تنها مونتاژ مواد در داخل صورت گیرد و به اسم تولید داخل در بازار عرضه شود./ع/

true
برچسب ها : , , , ,
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false