برنامه پرداخت ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به اصناف | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۶ فروردین - ۱۳۹۸  
true
true
برنامه پرداخت ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به اصناف

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهران سهم صادرات استان تهران را حدود ۲۵ درصد از صادرت کل کشور عنوان و اعلام کرد: قرار است ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به اصناف پرداخت شود.

محمدرضا مس فروش در همایش معرفی صادرکنندگان نمونه استان تهران اظهار کرد: استان تهران براساس آمار گمرک و سازمان توسعه تجارت سهم صادراتش از کل صادرات کشور معادل ۲۴.۸۶ است. صادرات کالا از استان تهران به بیش از ۱۳۰ کشور جهان انجام می شود که محصولات پتروشیمی ۱۴.۵ درصد از کل صادرات استان تهران، فرش ۲.۵ درصد، محصولات کشاورزی پنج درصد و صنایع غذایی شش درصد از صادرات استان تهران را تشکل می دهد.

به گزارش ایسنا، وی اضافه کرد: در هشت ماهه صادرات استان تهران ۹ میلیارد دلار بوده که در بخش های مختلف صادراتی تقریبا به هدف نزدیک شده ایم و حتی در حال برنامه ریزی هستیم که رقم صادرات در استان تهران را تا پایان سال به ۱۶.۱ میلیارد دلار برسانیم.

مس فروش افزود: براساس بخشنامه نباید بدهی‌های قبلی مشکلی برای دریافت تسهیلات بخش تولید به وجود می آورد. قرار است ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به اصناف پرداخت شود و امیدواریم این رقم در سال ۱۳۹۷ به بخش اصناف پرداخت شود. همچنین طرح سیمان جزو طرح های ملی است و در استان تهران ۱۳ کوره سیمان وجود دارد که جزو طرح های اقتصاد مقاومتی بوده و به پایان رسیده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران تصریح: پنج طرح در حوزه اقتصاد مقاومتی در وزارت صنعت، معدن و تجارت با جدیت مورد پیگیری سازمان توسعه تجارت است. در سال ۱۳۹۵ چهار پروژه و در سال جاری چهار طرح اقتصاد مقاومتی داریم. در سال گذشته نیز دو پروه مربوط به رونق تولید می شد که اگرچه ۱۶ هزار میلیارد تومان برای آن در نظر گرفته شد ولی پرداخت‌ها از این عدد پیشی گرفت.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false