اصفهان یکی از پایگاه‌های دولتی برای عملی کردن تصمیمات تازه است | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۷ آبان - ۱۳۹۷  
true
true
اصفهان یکی از پایگاه‌های دولتی برای عملی کردن تصمیمات تازه است

رئیس اتاق اصناف اصفهان معتقد است: «شهر اصفهان همیشه که یکی از پایگاه‌های دولتی برای عملی کردن تصمیمات تازه بوده است و این نشان از قانون‌‎مداری مردم این شهر دارد، در حال حاضر هم آمادگی انجام طرح ریجستری در اصفهان وجود دارد.»

همواره تلاش کرده‌ایم جلوی خطر احتمالی را بگیریم

جهانگیری در ابتدا به کلاس‌های آموزشی و برگزاری جلسات برای آگاه‌سازی صاحبان واحدهای صنفی و تعامل بیشتر با مسئولان مربوطه، می‌گوید: «مرکز آموزش ما فعال است و علاوه بر آموزش اولیه که وجود دارد، مباحث ایمنی طی جلسات مختلف با شهرداری، مامورین آتش نشانی و پلیس امنیت داشته‌ایم و همیشه سعی کرده‌ایم با تشکیل اجلاس و دعوت از شهرداری، آتش نشانی و پلیس امنیت این تلاش را داشته‌ایم با آگاه کردن صاحبان واحدهای صنفی جلوی اتفاق‌هایی مانند آنچه در ساختمان پلاسکو در تهران رخ داد را بگیریم. واحدهای قدیمی که بخشی از بافت تاریخی شهر اصفهان محسوب می‌شوند و زیر نظر سازمان میراث فرهنگی هستند، استاندارهای لازم را ندارند و ضوابطی که قانون‌گذار در نظر گرفته را تا حدودی ندارند. اما از سوی دیگر، تمرکز ما روی مجتمع‌های بزرگ تجاری و نوساز (ساخت و سازهای نوین شهر اصفهان) است و همواره تلاش کرده‌ایم تا با آموزش و آگاه کردن صاحبان و تعامل با مسئولان مربوطه جلوی هرگونه خطر احتمالی را بگیریم.»

اصناف در بحث شفاف‌سازی همیشه پیشرو بوده

رئیس اتاق اصناف اصفهان درمورد اطلاع‌رسانی از مهلت دریافت کد شناسه برای صندوق‌های مکانیزه فروش در واحدهای صنفی، می‌گوید: «اطلاع‌رسانی انجام شده و آماده تعامل با سازمان مالیات هستیم. از آنجایی که اصناف در بحث شفاف‌سازی همیشه پیشرو بوده و از شفافیت مالیاتی استقبال کرده است، امروز نیز این آمادگی وجود دارد و تنها خواسته ما در نظر گرفتن شرایط اصناف در دوران رکود است. متاسفانه این وضعیت همان‌طور پیش رفته که در دوران رونق بازار بوده است. امروز رکود بزرگ‌ترین معضل اصناف است و ما انتظار داریم سازمان مالیات با در نظر گرفتن این شرایط اصناف را همیاری کند و خود بدل به مشکل بزرگ‌ترین نشود.»

بیمه، مالیات و شهرداری نباید بار بیشتری روی دوش اصناف بگذارند

رسول جهانگیری در ادامه به موضوع مالیات اشاره می‌کند و می‌گوید: «امروز، رکود بزرگ‌ترین معضلی‌ست که اصناف با آن دست به گریبان است و بدل به مشکلی کمرشکن شده است. در چنین شرایطی خواسته ما همکاری و رعایت وضعیت سخت اصناف است.در حالی که اصناف از رکود لطمه دیده‌اند؛ فکر می‌کنم تنها مالیات بر درآمد باید اخذ شود و وضعیت مالیات برای کارفرمایان باید با دوران رونق متفاوت باشد. در این رکود سرسام‌آور و اعلام تعطیلی واحدهای صنفی، بیمه، مالیات و شهرداری نباید بار بیشتری روی دوش اصناف بگذارند.»

اصفهان یکی از پایگاه‌های دولتی برای عملی کردن تصمیمات تازه است

جهانگیری که مدعی است اصفهان همواره در اجرای تصمیمات تازه دولت پیشرو بوده، در انتها از آمادگی اصفهان برای اجرای طرح ریجستری می‌گوید: «فکر می‌کنم تعداد ۱۵ تا ۱۷ میلیون گوشی در سال عرضه می‌شود. در چنین شرایطی باید زیرساخت‌ها آماده شود و پیش‌بینی هر موضوع و مسئله احتمالی در نظر گرفته شود تا مبادا با ضرب‌العجل و نبود کارشناسی بازار موبایل دچار تشنج شود. در شهر اصفهان که همیشه یکی از پایگاه‌های دولتی برای عملی کردن تصمیمات تازه بوده است و نشان از قانون‌مداری مردم این شهر دارد، آمادگی انجام طرح ریجستری وجود دارد.»

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false