60 درصد واحدهای صنفی استان البرز نوساز هستند/ دریافت کد شناسه صندوق مکانیزه ابلاغ شده است | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۷ آبان - ۱۳۹۷  
true
true
۶۰ درصد واحدهای صنفی استان البرز نوساز هستند/ دریافت کد شناسه صندوق مکانیزه ابلاغ شده است

رئیس اتاق اصناف مرکز استان البرز در خصوص رعایت اصول ایمنی واحدهای صنفی در این استان گفت: ۶۰ درصد واحدهای صنفی استان البرز نوساز هستند و رعایت اصول ایمنی برای واحدهای صنفی در قالب دستورالعملی به تمام واحدهای صنفی ابلاغ شده است.

حمید کریمی در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران افزود: برای بهبود وضعیت سلامت، ایمنی و محیط زیست در حوزه اصناف، مراکز تجاری و خدماتی نظام مدیریت شهری یکپارچه، ارزیابی های عمقی در حوزه اصناف، گنجاندن برنامه های آموزشی ایمنی، توانمندسازی کارکنان حفاظت فیزیکی و حراست در مجتمع های تجاری با رویکرد HSE، ایجاد دستورالعمل های ایمنی مختص اصناف مختلف، حذف عملیات و تجهیزات فرسوده و خطرساز از کارگاه ها و مراکز فعالیت اصناف از راهکارهای ممکن به منظور کاهش حوادث است.

وی تصریح کرد: دستیابی به شهری ایمن و سالم، نیازمند همدلی در بخش سیاست گذاری، همکاری در بخش اجرایی و همراهی در بخش شهروندی است. اگر این سه موضوع محقق شود خواهیم توانست شهر را تبدیل به شهری پایدار و ایمن کنیم، در غیر این صورت باید منتظر وقوع حوادث ناگوار زیادی در شهرمان باشیم.

کریمی در خصوص دریافت کد شناسه صندوق مکانیزه اظهار کرد: بر اساس دستورالعملی از تمام واحدهای صنفی مشمول دریافت صندوق مکانیزه خواسته شده تا نسبت به تخصیص شناسه سامانه صندوق مکانیزه فروش در سازمان امور مالیاتی اقدام کنند.

وی افزود: برابر ماده ۱۷ آیین‌نامه اجرایی تبصره ۲ ماده ۱۶۹ اصلاحی قانون مالیات‌های مستقیم همه صاحبان مشاغلی که مشمول اولویت این طرح قرار گرفته اند و برای نصب و استفاده از سامانه صندوق‌ فروشگاهی فراخوان شده‌اند، مکلف هستند نسبت به ثبت‌نام درخواست تخصیص شناسه سامانه صندوق فروش در درگاه عملیات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی اقدام کنند .

رئیس اتاق اصناف کرج همچنین در خصوص مساله ادغام اتحادیه ها گفت: اکنون زمان مناسبی برای ادغام اتحادیه های صنفی نیست و در زمانی دولت به دنبال ایجاد اشتغال و فرصت های شغلی جدید است با ادغام اتحادیه ها این فرصت گرفته می شود و چالشی برای ایجاد اشتغال ایجاد خواهد شد و باید این مساله به زمان مناسبتری موکول شود./ع/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false