آموزش ایمنی برای اصناف شهرستان قدس/ اعطای وام نوسازی به واحدهای صنفی فرسوده | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۸ آبان - ۱۳۹۷  
true
true
آموزش ایمنی برای اصناف شهرستان قدس/ اعطای وام نوسازی به واحدهای صنفی فرسوده

نماینده اتاق اصناف ایران در شهرقدس استان تهران بر لزوم توجه به ایمنی در واحد های صنفی تاکید کرد وگفت: ارتقای ایمنی در صنوف از اهمیت ویژه ای برخوردار است و در این راستا دورهای آموزش ایمنی برای اصناف برگزار شده است.

حسین چناقچی در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران افزود: کلاس های آموزشی برای واحدهای صنفی شهرستان قدس در  سه بخش ایمنی سازه ، ایمنی از آتش سوزی و ایمنی از سرقت برگزار شده است.

وی با بیان اینکه تمام متصدیان واحدهای صنفی ملزم به حضور در کلاس های آموزشی ایمنی هستند، اضافه کرد: همچنین ۲ کارگاه آموزشی با حضور کارشناسان مدیریت بحران برای متصدیان واحدهای صنفی و اعضای هیات مدیره اتحادیه ها برگزار شده است.

چناقچی ادامه داد: در بحث سازها در بازار شهر قدس، مجتمع تجاری امام رضا(ع) این شهرستان با بیش از ۴۰۰ واحد صنفی ملزم به رعایت نکات ایمنی، تقویت سازها و بیمه تمامی واحدهای صنفی شده اند و از سوی کمیسیون نظارت مرکز استان برای برنامه ریزی  برای آنها صورت گرفته است.

اعطای وام نوسازی به واحدهای صنفی فرسوده

چناقچی همچنین به عنوان عضوی از شورای شهر شهرستان قدس گفت: برای نوسازی واحدهای فرسوده این شهرستان از سوی شورای شهر وام نوسازی همراه با مجوز ساخت یک طبقه تشویقی داده می شود تا واحدهای فرسوده ، واحد خود را تخریب و مطابق با اصول ایمنی بسازند .

وی افزود: اکثر واحدهای صنفی شهر قدس با گذارندن کلاس های آموزشی شناسه ایمنی از آتش نشانی را دریافت کرده اند و همچنین به تجهیزات ایمنی مانند کپسول اطبای حریق مجهز شده اند.

رئیس اتاق اصناف شهرقدس درباره صندوق های مکانیزه فروش نیز اظهار کرد: بیش از ۹۰ درصد مشمولان دریافت صندوق مکانیزه به دریافت کد شناسه و صندوق مکانیزه مجهز شده اند و برنامه ریزی های لازم برای این طرح صورت گرفته و مشکلی در رابطه با کد شناسه صندوق های مکانیزه در شهرستان قدس وجود ندارد.

چناقچی گفت: برای کاهش خسارت های ناشی از حوادث ، دریافت پروانه کسب در شهرستان قدس منوط به گذراندن کلاس های آموزشی ایمنی ، آتش نشانی و دریافت بیمه شده است./ع/

true
برچسب ها : , , , ,
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false